MOOV SUMMER EDITION


Už viac ako dva roky predstavuje Moov v bratislavskom Nu Spirit Clube mená z epicentier beatovej scény – od Viedne cez Londýn až po Glasgow. Na minuloročnom letnom vydaní vystúpil američan Machinedrum (svoje vystúpenie si zopakoval minulý víkend na Wilsonicu), v sobotu 23. júna budeme na Moov Summer Edition hosťovať velšanov Darkhouse Family.

Darkhouse Family sú Che Ahmed a Aly Jamal z Cardiffu, ktorých najnovšie “In & Out EP” prenáša hip-hop zo starej školy do aktuálneho zvuku, za výdatnej pomoci 8-bitových samplov, funku a producentov Sa-Ra Creative Partners a B.Bravo. EP sa dostalo aj do pozornosti Gillesa Petersona, ktorý nedávno vo svojej relácii Worldwide Family zahral ich mixtape. Che a Aly sú aktívni aj ako UK garage/2step producenti – fajnšmekri znalí žánru budú určite poznať ich tracky vydávané pod menom CRST.

Čisto inštrumentálny hip-hopový live-act je u nás ešte stále ojedinelý, sme preto radi že premiérovo predstavíme Tha Tha + Lindix live. Tha Tha sa prednedávnom vytiahol v turntablistickom špeciáli relácie Bez pózy_ FM, na Moov spojí sily s Lindixom, s ktorým sa bude striedať v búchaní na MPD a skrečovaní.

Starú bratislavskú hip-hopovú školu bude zastupovať DJ Wugy z formácie Rendezska-SK so svojim „DJ Premier setom“, hip-hop/grime/UK garage set odtočí rezident BWO Biomat a akciu otvorí domáci Stratasoul.

Darkhouse Family (Earnest Endeavours/UK)
Tha Tha + Lindix (live)
DJ Wugy, BiomatStratasoul
Live visuals: TwoTwenty
Flyer: Matúš Lelovský a Tomáš Klepoch

neboli nájdené žiadne obrázky

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.