KC Dunaj otvorí prvú verejnú fotokomoru v Bratislave


KC Dunaj sa hneď po otvorení výrazne zapísalo na kultúrnu mapu Bratislavy – na 4. poschodí obchodného domu Dunaj na Nedbalovej 3 sa od konca marca pravidelne konajú úspešné podujatia pre rôznorodé obecenstvo. Pestrý program čaká návštevníkov poschodia kultúry a oddychu aj v máji – silné zastúpenie majú hudba a literatúra, ale nebude chýbať ani tanec, architektúra, stand-up comedy a programy pred deti s rodičmi. Kultúrna evolúcia na 4. poschodí pokračuje postupne – magnetom bude nielen terasa s najkrajším výhľadom na Staré mesto, ale predovšetkým rôznorodé kultúrne podujatia, a dobrý pocit z nového spoločenského priestoru.

25.6. (so) 13:00 Pinhole workshop a otvorenie FOTOFOU Vstup voľný
V sobotu 25.6. si budete môcť za asistencie skúsenejších vyrobiť vlastnú pinhole, ktorú vybehneme otestovať do ulíc, nainštalujeme solagraphy krabičky na terasu KC Dunaj, aby sme sa na jeseň mohli tešiť zo zmapovaných pohybov slnka a to stále nie je všetko. Slávnostne otvoríme prvú verejnú fotokomoru v Bratislave a klub voľne sa pohybujúcich fotografov FOTOFOU. Strihanie pásky prebehne o 16:00, pričom sa dozviete podrobnosti o členstve, fungovaní komory aj tému na najbližšie mesiace. Ak sa rozhodnete zúčastniť workšopu, prineste si krabičky rôznych tvarov a veľkostí, čiernobiely film a prázdnu rolku (ak nájdete). Tešíme sa na vaše fotky!

www.kcdunaj.sk

neboli nájdené žiadne obrázky


_______________________________________________________________________________________________________

V Bratislave sa otvára nové kultúrne centrum

Kultúrne centrum Dunaj sa nachádza na 4. poschodí Domu odievania na Námestí SNP, vchod je z Nedbalovej 3. Prioritou nového priestoru bude pestrá multikultúrna ponuka, zahŕňajúca hudbu, literatúru, výtvarné umenie, divadlo, kultúrne aktivity a spoločenské akcie spolkov a združení.

Prvou akciou bude 30. marca exkluzívny koncert skupiny Nouvelle Vague, ktorá hrá moderné bossanova verzie novovlnných hitov osemdesiatych rokov. Ďalšou udalosťou v KC Dunaj bude 5. apríla koncert Watcha Clan, najlepšej koncertnej kapely z Marseilles, hrajúcej amalgám mediteránskych a balkánskych melódií, drumandbassu a reggae. 6. apríla sa na štvrtom poschodí uskutoční otvárací koncert festivalu Bratislavská komorná gitara. Aprílový program nového centra na kultúrnej mape Bratislavy nájdete na www.kcdunaj.sk.

Na ploche viac ako 900 m2 nájdu návštevníci svoje poschodie kultúry a oddychu – ide o postupne vytváraný priestor, ktorý sa bude napĺňať životom prostredníctvom podujatí, ich návštevníkov aj organizátorov. KC Dunaj disponuje terasou s krásnym výhľadom na Staré mesto, a sálou pre 400 ľudí. V blízkej budúcnosti na štvrté poschodie pribudne aj galéria, tanečná škola, obchod s dizajnom, konferenčná miestnosť, denný a nočný bar. Vchod je z Nedbalovej 3, do kultúrneho centra sa dá dostať výťahom aj schodmi.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.