ART OF CAN


Mlynská dolina, Štúrak

Jam in Can bolo miesto, kde si študujúci obyvatelia Mlynskej doliny mohli prísť 18.5.2011 len tak posedieť a oddýchnuť. Mali na to skvelé podmienky: urban miesto v centre študentského kampusu, ale pritom kľudný a krytý priestor (kde sa mohli aj učiť – a veru tam aj takí boli). Za DJ pultom stál Marek Šimončič z Trnavy, ktorý tam, samozrejme, len tak nestál, ale veľmi vhodne hral a púšťal muziku zo svojich gramcov. Všetci účastníci ocenili jeho niekoľkohodinový set. Dokonca si prišlo do jeho zvukov zatrénovať zopár streetových tanečníkov.

Čo je však najpodstatnejšie, od 13 do 21 si mohli prísť všetci skúsiť vytvoriť svoje umelecké dielo. K dispozícii mali všetko, čo mohli vôbec potrebovať. Základný materiál – teda prázdne plechovky Red Bullu. Pracovný materiál ako orezávatka, pásky, lepidlá, nožnice, dróty, fixky atď. Počas celého konania workshopu na svojom diele pracoval aj Juraj Holman. Na pripravené dosky spracoval, pod dohľadom Juraja Lička, maľbu na motív The Art of Can.

Hviezdoslavovo námestie

Počas konania projektu Dni architektúry a dizajnu (DAAD) prebehol aj ďalší z workshopov Red Bull Art of Can, kde sa ktokoľvek mohol pristaviť a zapojiť svoju kreativitu a fantáziu. Z prázdnych plechoviek Red Bullu si ľudia s umeleckou dušou prišli vytvoriť svoje dielko a malí ľudkovia sa nenechali zahanbiť. Všetko potrebné mali k dispozícii a ani sa neporezali. Následne si prítomní mohli svoje diela prihlásiť do súťaže The Art of Can, ktorá bude mať svoje vyvrcholenie 20.-30. októbra 2011 vo Eurovea Warehouse, kde prebehne galerijná výstava prihlásených diel.

www.redbull.sk/artofcan

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.