FAT KIT nie je tučné dieťa


Nadchádzajúci release na našom vydavateľstve ajlavmjuzik.com bude patriť skupine FAT KIT, ktorú tvorí dvojica z Prievidze. Róbert Monček je gitaristom skupiny Talkshow, s ktorou vydal album a digitáne EP. Ich klip na skladbu These Lights bol nasadený aj do dennej rotácie česko-slovenskej MTV. Pavol Kulich je domácim jazdcom labelu ajlavmjuzik. Okrem albumu s projektom UNDO prispel svojimi beatmi aj na releasy Modré Hory – Dobré Slohy Mixtape 1 a urbánnu kompiláciu Metropola.

Spolupracovať začali už v roku 2011. Najprv formou rôznych jam sessions, ktoré sa menili často na niekoľko hodinové tvorenie nových skladieb. Zvuk skupiny je ovplyvnený ako staršou tvorbou oboch členov, tak aj novými prístupmi a mieša rôzne štýly s elektronikou.

Pri tvorbe využívajú Fat Kit okrem klasických nástrojov ako gitara, basa, klavír, syntetyzátori aj netradičné (ne)hudobné nástroje ako plechovka piva, špajle, kľúče, alebo využívanie vlastného beatboxu. 87 BEARS EP bude obsahovať dokopy 7 skladieb, z ktorých tri vokálom doplnili hostia. Je pre nás veľkou cťou privítať na „palube“ po materskej dovolenke opäť speváčku Habbiel. Druhým hosťom na mikrofóne je spevák skupiny Talkshow Andreas, vystupujúci pod pseudonymom Heart and Ocean. Ako prvý singel sa rozhodli chalani vypustiť skladbu Ache, práve s hosťujúcim spevákom.

Týždeň dozadu bol publikovaný aj video teaser zachytávajúc dvojicu pri skúšaní v ich domovskom štúdiu, kde celé EP vzniklo. Krátke video vyrobil = postral sa o kameru, strih aj celú postprodukciu – Michal Michale. O grafické spracovanie obalu pre album sa posnaží Lukáš Jakubis a finálny master zvuku si zobrať na starosti Matej Turcer zo skupiny From our hands.

Na úvodný singel Ache stihol vzniknúť už aj remix, ktorý produkoval anglický rodák žijúci v Košiciach – Woluux. Tento remix si môžete vypočuť na jeho soundcloud profile.

87 Bears EP

1. Bjach feat. Habbiel
2. Ache feat. Heart and Ocean
3. 87bears
4. Zlad
5. Holy water feat. Heart and Ocean
6. September
7. Woolfarm

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.