Domáca scéna na Uprisingu 2015


Zlaté piesky sa v auguste už po ôsmy raz premenia na tropickú oázu plnú tej najlepšej hudby, pozitívnych vibrácií a festivalovú destináciu s neopakovateľnou atmosférou. Na Uprising Reggae Festivale sa 21. a 22. augusta okrem svetových reggae hviezd a rôznych zahraničných talentov už tradične predstaví aj reprezentácia domácej, slovenskej aj českej reggae, ska a dancehall scény.

Za slovenskú posádku samozrejme nesmú chýbať Medial Banana. Tento rok chystajú nový album a fanúšikovia sa tak môžu tešiť aj na zatiaľ nevydané skladby. Po prvýkrát predstaví aj populárna ska-punk-rocková kapela Smola a Hrušky, ktorá tu zavŕši turné pri príležitosti svojho 18-teho výročia. Nové albumy predstavia chalani z akustickej reggae-folkovej kapely N3O Akustika, dubová skupina Foolproof Riddims a talentovaný mc Junior Smile. Zo slovenských projektov je v programe aj Rida Radar, Distanc a Ghetto Youths Sound.

Od susedov z Čiech vystúpi úspešná ska kapela Fast Food Orchestra, jeden z najaktívnejších reggae umelcov a Andělmi ocenený Mr. Cocoman, s ktorým prídu aj Dr.Kary, MessenJah a Afarastafa. Zahrajú aj Mr.Roll, Bad Boyz, Urban Robot a dji Wilda Panda, Boldrik, FMP a Tamman. Ženské zastúpenie bude hájiť talentovaná Kattygyal Kenta.

Bohatý výber domácich interpretov dopĺňa pestrý program na čele s menami ako UB40, Bunny Wailer, Anthony B, Matisyahu, Onyx, Dope D.O.D., Beardyman, Shy FX, Cham, Chuck Fenda, Skarra Mucci, Sara Lugo, Soom T či Mad Professor.

VIP lístky s možnosťou stretnutia niektorých z interpretov, ako aj bežné permanentky nájdete na stránke festivalu uprising.sk. Pre aktuálne info sledujte tiež FB fanpage festivalu Uprising. Dobre bude!

Zdroj: tlačová správa

 

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.