TOTO JE HIP HOP


Veľká akcia, ktorej ideou bolo predstaviť najzaujímavejšie hip hopové projekty zo slovenskej a českej scény dostala pomenovanie „Toto je hip hop“…

Tak toto je ten hip hop? Vypočul som si prvý krát už pred vchodom, keď náhodne okoloidúca dvojica, toho času nezamestnaná, neumytá a pod vplyvom neznámeho moku, sa ohradila na letáky a divne oblečených mladistvích návštevníkov.

Prejdime ale teraz priamo k vystúpeniam jednotlivých zoskupení. Celú akciu otvoril pohľadný mladík vystupujúci pod pseudonymom Dj Vec svojím setom zloženým dnes už z klasických trekov rokov devedesiatych, ako The Message a iné, ktorými dopĺňal graffiti video Dirty Handz 2. Toto video som videl už asi (napíšem slovom) stokrát videl, ide o jedno z najkvalitnejších graffiti videí pod slnkom – o modlu, bibliu dnešného graffiti… Kto nevidel, rýchlo zháňať.

Po úvodnom príjemnom oživení, keď už miesnosť vôbec nezívala prázdnotou prišli na rad koncerty jednotlivých skupín. Názov stavby, skupina mladých ľudí z Bratislavy to celé načala. Ako bolo ohlásené, zahrali niekoľko nových vecí z pripravovaného albumu. Nevynechali však ani niektoré staršie kvality ako „Cesta cez“,alebo „Slovenská“ v podaní Lúzy.

Po nich prišli na pódium Zlaté Moravce a ich mcs Midi,Vec a piešťanský mc Rytmus, ktorého si prizvali ako hosťa. Za gramofónmi sa prestriedali Hajtkovič s Jazzym a koncert mohol plinule pokračovať. Treba vôbec niečo písať o vystúpeniach Trosiek? Myslím, že neexistuje človek, ktorý by ešte nevidel aspoň jediné vystúpenie tejto elity slovenského rapu. Vec nám predviedol opäť pre ucho príjemný raping, ktorý Midi dopĺňal. Priestor v prestávkach medzi jednotlivými trekmi vyplnil svojím beat boxom Rytmus. Dodal aj jeden trek z kuchyne pripravovanej Ep s Hajtkovičom „Pre všetkých skutočných“.

Po nich už prišli hlavné hviezdy večera ( aj keď hviezd bolo v ten večer niekoľko) pražskí PSH. Jazzyho za gramofónmi vymenil Dj Richard a Midiho z Vecom na pódiu Vladimir s Orionom. Hneď na úvod tohto komentáru musím priznať, že som bol na PSH zvedavý asi najviac, pretože chýry o ich nie príliš kvalitne zvládnutých koncertoch z poslednej doby sa dostali až k nám. Ale nesklamali ma…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *