HIP HOP KULTÚRA


Neveľké mestečko Krupina neďaleko Zvolena hosťovalo v jeden sobotný večer dve z veľkých hviezd slovenskej rapovej scény Kontrafakt a Severnú stranu. Vriacu atmosféru dopĺňali Flaps, Protanofóbia, AD Séphia a iní. Dvojstranová fotoreportáž plus pár slov nášho redaktora po kliknutí…

Krupina, malé mestečko na strednom Slovensku. Už po druhý krát sa redakcia ArtAttacku vybrala týmto smerom, kde sa uskutočnila hip-hopová akcia pod názvom, HIP HOP KULTÚRA, v organizačnej réžií breakdancovej kru TRIAL TEAM. Na naše odporúčanie sa z Bratislavy vypravila zase o niečo väčšia skupina zábavy chtivých nadšencov. Ja osobne som sa tešil preveľmi, nakoľko som bol veľmi sklamaný návštevou koncertu na bratislavskom Štrkovci deň pred tým, ktorý bol v mojich očiach úplným fiaskom.

V doobedňajších hodinách sa uskutočnil graffiti jam, na ktorom sa zúčastnilo asi 25-30 writerov zo vzdialených i blízkych miest našej krásnej krajiny. Za príjemných rytmov hudby valiacich sa z reproduktorov pri stene sa dalo vidieť a zažiť všeličo, ale predovšetkým veľká pohoda zúčasnených. Čo sa kvality pieces týka, záleží od osobného pohľadu. Ako sa hovorí tisíc ľudí, tisíc chutí.

Asi okolo šiestej sa akcia plynulo preniesla do miestneho amfiteátru, kde pokračovala súťaž v breakdance, na ktorej sa zúčastnili brejkovie krú v podstate zase z celého Slovenska. Medzi „najlepšie“ patrili kru ako STRED, AMATÉRI, TRIAL TEAM a nesmiem zabudnúť na čerstvých majstrov východnej Europy QUASSIT. Musím podotknúť, že pivo sa predávalo skutočne za ľudové ceny a tak ani nebolo divu, keď sa s bežiacim časom dostavovala okrem veľa známych aj dobrá nálada. Brejková akcia vyvrcholila pred zotmením a keď mám pravdu povedať, ani neviem kto vyhral, ale podľa toho čo sa dialo na pódiu, to bolo asi aj jedno, hlavná bola pohoda a zábava, ktorej bolo v tomto prípade nadmieru.

Samotná akcia sa konala v miestnom podniku, kde pokračovali kapely ako A.D. z Prievidze + Sephia zo Zvolena, Čierna Éra z Prešova, Potrok z Malaciek a zopár trekov dal aj osamotený Dela zo Severnej strany. Medzi miestne hviezdy patria už zmienený A.D. a Severná strana. Pri ich vystúpeniach to v klube vrelo, ľudia jačali, pískali a spievali texty svojich obľúbencov vlastne od začiatku až do konca. Veľmi zaujímavý zážitok pre mňa pripravil DJ Nula z Prešova, ktorý ma svojím majstrovstvom za gramofónmi skutočne dostal.

Celodenná akcia, od rána až do večera, sa niesla v pohodovom priateľskom duchu, kde sa nerozlišovalo, kto je z akého mesta alebo kto ma na sebe aké handry. Prvoradá bola zábava a to je vlastne to hlavné, o čo v takýchto podujatiach ide. Nečakané zážitky v Krupine, malom mestečku na strednom Slovensku. Kto neverí, nech uverí. Jedného dňa možno pochopíš aj TY!

Text: Dram

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *