Fotky: Otváračka ArtAttack Shopu a 1.Máj - Deň otvorených ateliérov v novej Cvernovke

Fotky: Otváračka ArtAttack Shopu a 1.Máj – Deň otvorených ateliérov v novej Cvernovke


Otváračka ako sa patrí, bolo to obrovské, ďakujeme 🙂

Viac ako 8000 návštevníkov sa prevalilo cez brány nového kreatívneho a kultúrneho centra na Račianskej 78, ktorého súčasťou je aj ArtAttack Shop.


V rámci podujatia 1.Máj deň otvorených ateliérov sa uskutočnila otváračka ArtAttack Shop & Room. Počas celého dňa vytvorili prichádzajúce húfy návštevníkov akčnú a zároveň priateľskú atmosféru. Niektorí prišli zo zvedavosti na nové priestory, do ktorých sa presťahovali Cvernovkári po odchode z budovy na Páričkovej ulici v lete 2016. Iní si užívali prezentácie prác miestnych umelcov a radi si domov odniesli aj nejaký ten suvenír z produkcie ArtAttack-u a Nadácie Cvernovka.

Fotky z otváračky ArtAttack Shop + výstava obrazov

Otváračka ArtAttack Shop a k tomu výstava obrazov

V rámci budovy kreatívneho a kultúrneho centra na Račianskej 78 ste mohli vidieť okrem hlavného programu v podobe koncertov kapiel aj množstvo workshopov, výstav a inštalácií. Vlastný program si pripravili aj jednotlivé ateliéry. ArtAttack okrem nových produktov spojil sily s bratislavskými výtvarníkmi, ktorý majú svoje korene v pouličnom umení graffiti. Filip Sabol a Michal Turkovič nainštalovali v priestoroch Shop & Room svoju výstavu s názvom „Cesta štrýtu“.

„Cesta štrýtu“ je poslovenčený názov Cesta streetu (ulice). Slovná hračka odkazuje na ulicu, pretože graffiti sa zväčša realizuje na ulici. Obaja zobrazujú vo svojich dielach prvky-fragmenty z ulice. Filip pomocou lôg, piktogramov a symbolov. Michal cez svoj jemne abstraktný štýl, v ktorom však ponecháva maľovaným objektom tvar. Časť výstavy obrazov ostáva vystavená v priestoroch ArtAttacku aj po 1.Máji. Jednotlivé diela sú na predaj a je sa možné o nich informovať priamo na mieste alebo emailom.

Video: Prechádzka ArtAttack Shopom na 1.Mája

Ručne vyrábané čokoládové lízatka a tričká alá chemička

Cvernovkársky merch-suveníry, vytvorené miestnymi osadníkmi ateliérov zožal úspech. Magnetky a odznaky boli veľmi žiadané. Unikátne dizajny vytvorené pri príležitosti podujatia 1.MÁJ najviac potešili na tričkách a taškách. Zisk z predaja bol odovzdaný Nadácii Cvernovka, ktorá práve rekonštruuje časť budovy, v ktorej sa bude nachádzať kultúrny spoločenský priestor na koncerty, výstavy či diskusie. Návštevníci mohli tiež prispieť ľubovoľnou čiastkou výmenou za symbolické lízatko z bielej čokolády s logom SPŠCH, ktoré ručnej vyrobila Janka a jej jedlá tlač. Ďakujeme a dúfame, že vám čokoláda chutila 🙂

Fotky z 1.Máj 2017 – Deň otvorených ateliérov

Viac fotiek z 1.Mája 2017 – Deň otvorených ateliérov môžete prezrieť tu.

Čo vás čaká v shop & room

Všetko, čo poznáte s artattack online shopu, teda hudbu, knihy a tričká, si budete môcť namieste pozrieť, vyskúšať a nakúpiť. Postupne budeme pridávať produkty z radov cvernovkárskych umelcov – grafiky, maľby či obrazy, na ktoré sa veľmi tešíme. Čo je však dôležitejšie, chceme, aby priestor pre vás slúžil na stretnutia urbánneho charakteru tak, ako ste to v minulosti zažili na akciách AAFB, Urban Art Session či ajlavmjuzik najt. Prvé akcie čakajte už tento rok. Bude to hudobné aj vizuálne, kreatívne a priateľské. Tešíme sa na vás.

Ďakujeme za pomoc všetkým, ktorí nám pomohli s úpravou priestoru a s prípravou otváračky Shop & Room – Karin, Marcel, Jana, Michal a Filip. Tešíme sa na ďalší ročník Dňa otvorených ateliérov.

Fotky: Marcel Szabo, ArtAttack.sk


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.