Otváračka ArtAttack Shop: Nazrite za oponu príprav

Otváračka ArtAttack Shop: Nazrite za oponu príprav


Update článku: Pozri ako dopadla otváračka + 1.Máj

Ako sa hovorí? Sny sa majú plniť? Konečne po rokoch, si ArtAttack plní svoj sen a presúva sa do kamenného priestoru, o ktorom sme vždy snívali.

V týchto dňoch finišujeme prípravy otvorenia kamennej prevádzky. Nájdete nás v priestoroch bývalej chemickej školy na Račianskej 78 v Bratislave, ktorý získala do správy Nadácia Cvernovka. Tá v ňom buduje nové kreatívne a kultúrne centrum a sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou tohoto unikátneho projektu.

Dvere pre verejnosť otvoríme v pondelok 1.mája 2017 v rámci podujatia: 1.MÁJ – Deň otvorených ateliérov 2017 v kreatívnom centre v novej Cvernovke.

ArtAttack priestor bude niesť podtitul shop & room. Slovko shop je jasné asi každému. Slovko room označuje priestor. Tým chceme povedať, že budeme pokračovať v tradícii organizovania urbánnych stretnutí, a dávať tak priestor šikovným výtvarníkom, hudobníkom či grafikom. Kreatívne streetart workshopy, výstavy alebo pop-up eventy, na ktoré sú fanúšikovia Artattacku zvyknutí.

Dokončovačky k premiérovému otvoreniu na Prvého Mája

V pondelok 1.Mája 2017 sa sprístupní návštevníkom „Novej Cvernovky“ viac ako 40 ateliérov, medzi ktorými bude aj ArtAttack Shop. Budete môcť nazrieť za dvere kreatívnych ateliérov, ktoré tu vynikli za posledných pár mesiacov. Rekonštrukcia ešte nie je úplne ukončená, o to zaujímavejšie bude nazrieť dnu uprostred tohto procesu. Okrem hlavného programu, ktorý bude prebiehať počas celého dňa, si každý ateliér pripravil aj svoj vlastný ľubovoľný program.

Čo vás čaká v ArtAttacku na 1.Mája?

Brány otvárame od 10:00, uzavrieme o 20:00. Za tento čas si budete môcť prezrieť takmer celú budovu bývalej školy, časť nádvoria za školou a aj priestor shopu. Budete sa môcť zabaviť na koncertoch, workshopoch a výstavach a načerpať novú inšpiráciu do života 🙂 Takže čo sme si pre vás pripravili?

ArtAttack výstava obrazov „Cesta štrýtu“

V priestoroch ArtAttack Shopu sa uksutoční výstava obrazov od bratislavských výtvarníkov Filipa Sabola a Michal Turkoviča. Obaja majú svoje korene v pouličnom umení graffiti. Aj to je dôvod, prečo ich výstava nesie názov „Cesta štrýtu“. Cesta štrýtu je vlastne „cesta ulice“ (štrýt – poslovenčený výraz street). Pretože graffiti, z ktorého vzišli, sa zväčša realizuje na ulici. Obrazy budú zároveň predajné, umelcov tak môžete priamo podporiť v ich ďalšej tvorbe.

„Toxické trička“ a suveníry z Novej Cvernovky/Chemickej školy

„Rovno z pece“ priamo do shopu dorazia horúce pohľadnice, odznaky, magnetky a samozrejme tričká a tašky s originálnimi motívmi Novej Cvernovky/Chemickej školy. Dizajny tričiek boli vytvorené špeciálne pre túto príležitosť dizajnérmi z komunity Novej Cvernovky.

Pozor! Suveníry na pamiatku aj na každodenné nosenie sú prudko toxické. Svojím majiteľom spôsobujú okamžitý pocit spokojnosti 🙂

Oslaďte si život a zároveň prispejte na dobrú vec

Ako zabiť dve muchy jednou ranou? V ArtAttack Shope si môžete osladiť život ručne vyrábanou čokoládou vo forme lízatiek s logom chemickej školy. Váš dobrovoľný príspevok za túto šmakocinu poputuje rovno Nadácii Cvernovka. Týmto drobným činom spoločne podporíme prebiehajúcu rekonštrukciu objektu, ktorá nie je hotová ani zďaleka. Ďakujeme Janke za ručnú výrobu čokolády a tiež za jedlotlač.

Originálne printy historických objektov od Čierne diery

Čierne diery budú mať v ArtAttack Shope stánok so svojími printami na stroji risomat. Tešte sa na grafiky historicých a technických pamiatok Slovenska.

Celý program 1maj.nadaciacvernovka.sk

Miesto konania: Račianska 78, budova bývalej chemickej školy

Event: https://www.facebook.com/events/292221257857773/

1. máj 2017, v čase od 10:00 do 22:00 hod.
Zobraziť mapu
Račianska 78, 831 02 Bratislava, Slovenská Republika


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.