Výstava v ArtAttack Shope: Filip Sabol a Michal Turkovič „Cesta štrýtu“


Update článku: Pozri ako dopadla otváračka + 1.Máj

Filip Sabol & Michal Turkovič „Cesta štrýtu“ – nultá výstava v ArtAttack Shope

V pondelok 1. mája sa v priestoroch areálu bývalej chemickej priemyslovky na Račianskej ulici uskutoční Deň otvorených ateliérov.

V tento deň otvoríme v premiestnenej Novej Cvernovke aj náš kamenný Artattack shop a v ňom Vám predstavíme výstavu Filipa Sabola a Michala Turkoviča s názvom Cesta štrýtu.

Ako Vám vyrozprávať ich dlhý spoločný príbeh v skratke?

Filip a Michal sú kamarátmi už mega dlho, vyrastali ako crewmani v rámci graffiti subkultúry v Bratislave. Následne spoločne vyštudovali maľbu na Vysokej škole výtvarných umení. Dnes, už ako profesionálni umelci zdieľajú rovnakú tému – tému mesta.V tomto roku stihli pripraviť už dve výstavy – Pribehy z Betónovej ríše v Galérii Umelka v Bratislave a Oči ulíc vidia všetko v Bunkri Nitrianskej galérie. V pondelok môžete v rámci Dňa otvorených ateliérov navštíviť ich tretie pokračovanie – výstavu s názvom Cesta štrýtu. Skúsme teda vytiahnuť kľúčové slová z názvov výstav, aby sme pochopili Michalovu a Filipovú tvorbu:

  • PRÍBEHY
  • BETÓNOVÁ RÍŠA
  • ŠTRÝT
  • OČI UlÍC

Myslím, že sa nám koncept výstavy začína objasňovať 🙂 Keď som chalanov vyzval, aby mi poslali o čom bude výstava, tak mi odpísali toto:

Sme výtvarníci, ktorí počas dospievania podstúpili „Cestu štrýtu“.
Našími prácami chceme upozorniť na to, že ulica je plná hodnotných vplyvov a ak sme v nej čo i len trochu pozorní, tak sa v nej s určitosťou obohatíme.

Video z výstavy: Filip Sabol & Michal Turkovič- Oči ulíc vidia všetko

Video z výstavy: Filip Sabol & Michal Turkovič- Príbehy z Betónovej ríše

Ak ste zvedaví na selekciu zaujimavých momentov zo štrýtu, tak v pondelok prídite do Novej cvernovky. Veríme, že keď z nej odídete budete vďaka výstave Cesta štrýtu mesto čítať inak ako doposiaľ.

Celý program 1maj.nadaciacvernovka.sk

Miesto konania: Račianska 78, budova bývalej chemickej školy

Event: https://www.facebook.com/events/292221257857773/

1. máj 2017, v čase od 10:00 do 22:00 hod.
Zobraziť mapu
Račianska 78, 831 02 Bratislava, Slovenská Republika


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.