BoyBand: Keď robíš sračky, tak musíš chodiť koncertovať na diskotéky


Rozhovor s BoyBand

To, čo sa nepodarilo P.Diddymu, podarilo sa Ideovi a Wonderovi – založili úspešný rapový boyband. Pri takomto úspechu je viac ako potrebné sa ich spýtať pár otázok.

Kedy ste prvýkrát zistili to, že ste BoyBand? Ako to prijali Vaši rodičia?
Wonder
: Kedy? Keď sme sa zobudili vedľa seba v posteli – u Pepkových rodičov.. tak sme zistili, že sme BoyBand.
Pepek: Rodičia to prijali v pohode, supportujú nam tour.

Ste viac N´Sync ako Backstreet boys, alebo ste niekto úplne iný? Išli ste si boybandy?
P
: BSB, môj brácho bol Nick, lebo bol blondiak a ja som bol Brian.
W: Ja som išiel Take That a Marky Mark.

Viete si predstaviť real boyband zložený z 5 CZ/SK interpretov?
P: Tak my sme to vlastne spravili takýto BoyBand v tom tracku „Jednou nás budou hrát, mami“. Tam sú Modré Hory a Moja reč, a to je úplne v pohode boyband, ten bude fungovať – spoločná tour, plyšáci.

Bude mať tento Váš BB životnosť ako všetky boybandy alebo to týmto albumom len „všetko začína“?
W: My sme už teraz legendárni, takže môžeme aj kľudne skončiť.
P: Robíme nový merch „kalhotky s pérem a tanga s pérem“. Nie nie… myslím si, že to bude v pohode, záleží to hlavne na nás.

Boli hranice a teda vzdialenosť problém pri nahrávaní, alebo kein problem? Kde ste to nahrávali?
P
: Nahrávali sme to u Peka, tam to vlastne celé vznikalo od výberu beatov až po texty. Vzdialenosť bol jediný problém v tom, že som musel prísť, ale to nebol vlastne žiadny problém.

Čo za osobu hovorí na konci Čevabčiči swag? To je real?
P
: To je Jakub Děkan, najväčší king, na toho nesiahať – nikto! To je samozrejme mega joke, v 1:34 ráno som za ním prišiel, že „kámo nahraj mi skit“ a on z fleku dával najväčšie veci. On je mega týpek, posielam mu obrovský S/O. Keby stratil hlas a nespieval by, tak je „mistr videopozvánek na světe“ kámo. Chcete videopozvánku na nový ArtAttack web? Tak mu zavolajte, on je král, prajem mu one man show.

Akými prednosťami by ste sa predstavili, keby ste išli na konkurz do boybandu?
Š
: Asi by sme robili zostavy, lebo máme vymakané telá, chodíme spolu cvičiť a navzájom sa motivujeme.

Album je vtipno-seriózny. Aký najvtipnejší album ste kedy počuli?
P
: Ja skôr počúvam seriózne veci, takže neviem to na 100% povedať, ale asi Eminemov Encore, napríklad pecka „Big Weenie“, to je top. Fúú, ale to ešte musím chvíľu porozmýšlať, to je dobrá otázka (tu som sa potešil, pozn.red.). Ešte jeden úplne uletený týpek z Minneapolis, volá sa Prof – on nemá ani jednu serióznu vec, a ten dáva strašné veci. Strašné.
W: Ja si myslím to isté, čo Pepek povedal – daj to tam dvakrát. „Ja skôr počúvam seriózne veci, takže neviem to na 100% povedať, ale asi Eminemov Encore, napríklad pecka „Big Weenie“, to je top. Fúú, ale to ešte musím chvíľu porozmýšlať, to je dobrá otázka (tu som sa potešil, pozn. ja). Ešte jeden úpne uletený týpek z Minneapolis, volá sa Prof – on nemá ani jednu serióznu vec, a ten dáva strašné veci. Strašné.“

Nedávno ste mali koncert v Nu Spirite, kde bolo 650 ľudí, čo je podľa mňa fanatické na rap. Čomu to pripisujete, že rap fungoval? Na FB som zachytil myšlienku od Bejsila, že ak chceš aby ľudia prišli na tvoju akciu, nemôžeš ju nazvať hip-hopová – súhlasíte s týmto názorom kolegu, ktorý je dá sa povedať, taktiež súčasťou iného boybandu?
P: Sme ho (Bacila) včera stretli v shope, si kupoval nové Jordany. Hip-Hop. Ja som v tom Nu Spirite tiež čumel, že koľko ľudí došlo. Boli sme samozrejme „rádi jak svině“, že toľko tam bolo ľudí.
W: Jasné, že to vždy funguje. Keď robíš dobré veci, tak to funguje, keď robíš sračky, tak to nefunguje samozrejme.
P: … tak musíš chodiť koncertovať na diskotéky, kde sa to stratí – na hajzli. Podľa mňa BoyBand bude fungovať viac na Slovensku, lebo tu máte menej kvalitných vecí. U nás to tiež nie je bohviečo, ale máme tam viac kapiel, čo fungujú, čo idú koncerty, myslím hip-hop. U vás jazdí Majk Spirit už úplne inde než v kluboch, takže nemôžeš ísť na Spirita do klubu, nemôžeš ísť na Bacila do klubu, nemôžeš ísť na Kaidžasa do klubu, takže tu u Vás je tak menej kapiel pre kluby no a MY SME REVOLÚCIA (smiech)… Takže skúsime to, Bratislava vyšla, uvidíme čo bude ďalej.

Poznáte navzájom svoje mestá? Wondi – aký je Zlín? Pepek – Aká je Trnava?
W
: fúú o Zlíne toho moc neviem, viem že tam Baťa vyrastal a to je asi všetko. Takže fellil tam Baťa.
P: Tak ja Trnavu poznám dosť dobre, som tam jazdieval už skôr. Ešte keď tam bol Konko, som sa tam chodieval najebávať, tam mám veľa ľudí – Poko, Torula, Šulo. Ja som býval v Trnave fakt často, potom som tam jazdil menej, teraz zas viac, no a teraz už asi zas nebudem haha. Trnavu mám ale rád, čím viac chápem to, že TT má vlastne svoju tvár, oproti ostatným mestám na Slovensku.

Pepek čo hovoríš na slovenské publikum?
P
: Na Slovensko jazdím veľmi rád, tu si ľudia dosť vážia českých interpretov. Mám pocit, že to Slovensko začína rásť čoraz viac, začína si uvedomovať veci, napríklad Bratislava, tá je top, to je momentálne pre mňa destinácia, kde si dokážem predstaviť žiť určitú dobu. Cením, že sú tu ľudia, čo majú skills a popritom majú serióznu prácu, ako napríklad Stratasoul, teda ho neťahá, že musí robiť mrdky a keď potom niečo spraví a dá to na svoj FB tak koniec. V Česku je to úplne opačne. Tu si ľudia neuvedomujú, že tá cesta je dlhá, že keď urobíš jeden beat, tak to neznamená, že teraz ich budeš predávať a z toho budeš žiť.

Čoraz viac v Ty Nikdy spolupracujete so Zdenkou Prednou. Ako si sa k nej dostal a aké máš s ňou plány?
Deti. Plány nemám so Zdenkou žiadne, my pracujeme nárazovo a intuitívne. Ona ma hlavne baví aj ako človek. Keby tam nefungovala vzájomná sebaúcta a ľudskosť, tak s ňou nespolupracujem.

Ako vedúci labelu prezraď, čomu sa darí viacej? Merchendise-u, alebo hudbe ? Asi merchu nie ?!
To je pravda. Aj keď si myslím, že si zaslúžime predať aj 3 500 ks z každého release-u, ale to jednoducho nepredáš. Ja to nechcem dávať do distribúcie, lebo keď u nich predáš 3 000 ks, tak výsledok je, že ako keby si sám predal 1 000 ks. Nech si to radšej teda stiahnu tí ľudia. Ja ale nechcem supportovať tieto nadnárodné spoločnosti.

Tvoje sólo albumy sú vždy špecifické svojim coverom, resp. si dávaš na nich vždy záležať a pekne ich „vypimpuješ“. Aké sú Tvoje top 3 covery ever?
Medzi tri najlepšie by som zaradil Atmosphere: When Life Gives You Lemons, You Paint That Shit Gold / P.O.S.: Never Better a tretí ma strašne baví (graficky) cover nového Flying Lotusa.

Rapujete, že Vás má Pán Boh rád, veríte ale v neho?
W: Verím
P: Nie, všetci veríme v Peka, musíš veriť v Peka. Allmighty Peko.

Máte nejaký hudobný vzor? A prečo práve ten?
P: Supa. Ja som nad tým uvažoval a on je fakt môj vzor. Nebol to ani Indy ani Orion. Oni tu ako boli skôr, ale ide o to, že zisťujem, že akýkoľvek feat., rozhovor, pičovina, tak ma Supa vždy baví najviac. Z Československa by som ho odporučil malým zmrdom, aby sa riadili Supom. Z USA, ma baví momentálne najviac Monch a Jay Eletronica, Earl vydá krutý album, ako ale Eminem je najlepší raper ever a to je bodka.
W: Neviem či, mám nejaký vzor a keď mám tak sa to mení v určitých časových obdobiach. Napríklad teraz mám rad Guiltyho.

Čo bude až nebude rap? Máte zadné vrátka?
P: Ja budem asi robiť veci okolo labelu – to bude rásť jak kokot – fakt by som to chcel takto riešiť.
W: Ja sa asi odsťahujem, pôjdem preč niekde do džungle, budem užívať psychotropné látky.

Obľúbené slovo na Š?
P
: Špiča
W: Šablatúra
Hubert: Šďakujem za rozhovor, geiiis

Video BoyBand – Svatozář // Zkušebna live

Kúpiť CD od labelu Ty Nikdy v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.