BWO uvádza: WALTON & SPOOKY


Po takmer dvojročnej prestávke sa BWO vracia na klubovú mapu Bratislavy. Od prvého vydania, pred šiestimi rokmi, až po online vysielania BWO TV sme prešli viacerými klubmi, ateliérmi a obývačkami, hosťovali DJov a producentov ako Addison Groove, Pearson Sound a Scratcha DVA, ktorí stále posúvajú hranice toho, čo pôvodne nieslo tag dubstep a grime.

V časoch, keď nové žánre vnikajú rýchlejšie ako im stihne internet prísť na meno sa DJ Spooky drží ako neotrasiteľná konštanta. Začínal v Slew Dem, crew, ktorá zažila zlatú grime éru cirka v 2006. Ako DJ sa presadil cez pirátske vysielačky a miesto v sieni slávy mu zaistil hit Spartan. Track, do ktorého 8 barov strieľajú MCs svoje ultra-rýchle „verše“, je čistý grime – nasratý, adrenalínový a pár samplami osekaný na kosť. Prispel k oživeniu žánru, ktorý dnes znova naberá dych (sledujte kompiláciu Grime 2.0 na labeli Big Dada). Mladšia generácia, „ktorá nevie“, mohla Spookyho nedávno spoznať v Boiler Roome a cez FACT mix.

Walton je na scéne síce nové meno, ale u producenta, ktorý začínal v 15 rokoch, v 21 študuje hudobnú produkciu a vydáva na Hyperdube, by bolo označenie „nováčik“ trochu mimo. Svojou produkciou ovplyvnenou ostrovnou UK garage tradíciou a 80s syntetizátorovým zvukom si získal miesto v setoch veličín ako Kode 9 a Blackdown. Vo vlastných DJ vystúpeniach zručne mieša všetko, čo máme v BWO radi: grime, starý a nový dubstep, UK funky, bassline a svoje vlastné RNB refixy. Jeho a Spookyho vystúpenia nie sú mimo UK až tak časté – o to silnejšie bude obnovenie našej horúcej sub-basovej linky s ostrovmi.

Sledujte udalosť aj na FB

no images were found

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.