Riot


Grefity z východu číslo dvanásťtisíc-osemsto-tridsať-jeden, alebo možno aj viac.

Netrúfame si už ani náhodou spočítať počet fotiek, ktoré boli v priebehu rokov uverejnené na webe. Či bol čierny, žltý, alebo aktuálne biely. Pravdou je, že sa tomuto „špásu“ venujeme už pár dní. V minulosti sme behali po mestách a nadšene fotili tvorbu mladých i zabehnutých writerov. Dnes sme s mnohými z nich kamarátmi a spájajú nás príbehy – spoločné zážitky. Ale aj naopak, mladých poznáme čím ďalej sporadickejšie. Ich tvorba nás však často prekvapí.

Teší nás globálna klíma. Nenarážam tým na počasie, to sa mení pomaly z hodiny na hodinu. Jar toho roku akosi nie a nie doraziť. Ale späť k téme. Myslím tým prepojenie writerov na Slovensku. Po toľkých rokoch si môžeme dovoliť bilancovať. Zatiaľ čo v deväťdesiatych rokoch a na prelome milénia sa prezentovali skôr mestá a jednotlivé crews, dnes je trend maľovania „každý s každým“. Nie je preto výnimkou, že sa v rámci jedného jamu stretnú pri stene chalani z Bratislavy, Popradu či Lučenca. Z tohto prostého faktu máme nesmiernu radosť.

A čo to má spoločné s touto sériou fotiek? Necháme na Vás …

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.