NAŠE VĚC – To, co jsme není snem / Jméno writera 12″ singel


Brnenská grupa Naše Věc vstúpila do môjho povedomia demáčmi, ktoré kolovali u nás niekedy v roku ’99. Určite ich však poznáte najneskôr od vydania ich „oficiálneho“ debutového Cd „Blázni jsou ti…“ z prelomu rokov 2000/2001. Tento album sa vyznačoval kvalitnou produkciou aj rapom a preto som s napätím a zvedavosťou očakával další počin tejto početnej partie.

Musim povedať že sa im podarilo splniť moje očakávania.Singel s Maztahovým dizajnom obsahuje dva tracky plus remix. Na A strane nájdete pecku „To co jsme není snem“, ktorá má skvelý Opiov podmaz, krutý rap v zostave Scissal, Drone, Dup, Apoka a 2jay a Opiove svieže cuty na záver. Táto vec sa mi viac než pozdáva. Nasleduje inštrumentálka, acapella a napokon vynikajúce cuts plné beatových stôp, hlášok ako aj zvukov na skrečovanie.

Na B strane na vás čaká „Jméno writera“ v Dupovej verzii, vec ktorú si iste pamätáte z koncertov. Príjemný sampel, čerstvý beat a rap. Tématika je hádam jasná… Ďalej inštrumentál, acapella a na záver Opiov remix, minimálne tak dobrý ako originál.

Zhrnutie : tento 12″ je dobrá kúpa, tešme sa spolu na avízovaný nový album. Ešte pripomeniem že remixy týchto skladieb si môzete vypocuť na kompilácii Lyrik Derby 2.

Text: Spank

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *