EXTRA SKUNK FUNK – JERU THE DAMAJA


Vyzeráto tak, že rok 2003 bude pre slovenskú hip hop scénu rokom úrody. Prežili sme opäť jednu z úspešných akcií, na ktorej sa predstavila okrem domácich predskokanov ďalšia z amerických legiend Jeru the Damaja. Okrem koncertu sa v poobedných hodinách konal tiež slovenský dj battle, takže bolo naozaj čo vidieť a počuť.

Jeru the Damaja – pán mc rozhýbal trnavský Baila Bar

Samotný koncert sa začal približne o 21.00. Ako plynul čas, predstavili sa dji Amn2, Dávid zo Senca a Vec. Tanečnú exhibíciu predviedli Quassit X-Boyz (víťazi B.O.T.Y. Eastern Europe 2002). Úlohy predskokanov si rozdelili Pantau a Elban, Štvanec so svojou SkunkFunkCrew a kvalitný slovenský beatbox v podaní Rytmus-a, ktorého doplnili aj Ego s Aneškom. Celý večer zakončil veľký mág a mc v jednej osobe, člen GangStarr Foundation mistrrrrrrrrr JERU THE DAMAJA z New Yorku…

A ako vlastne slovenský DJ battle dopadol?

Celej bitky sa zúčastnilo „mohutných“ 10 slovenských Djov (Jazzy, Aneška, Hlavolam, Amen, Yano, Nula, Spinhandz, Shakul, Sulo a CH), ktorí najprv predviedli 3 minutové sety, aby sa mohlo lepších osem následne stretnúť v rozlosovaných dvojiciach. Z finálového battlu odišiel ako absolútny víťaz dj Aneška, ktorý za svoj výkon získal mixážny pult Technics SH-DX 1200. Druhý v poradí dj Spinhandz bol odmenený CD prehrávačom Pioneer CDJ-500II…

Štvrťfinále:
Hlavolam – Jazzy
Amen – Spinhandz
Shakul -Aneška
Nula – Jano

Semifinále:
Spinhandz – Jazzy
Aneška – Nula

Finále:
Spinhandz – Aneška

Porotcami boli bývalí šampióni súťaží DMC – dj Vec, dj David zo Senca, dj Gabanna (Gabo Bordácz) a za DMC Igor Malovec. Promotérom celej akcie boli Skunk Funk Bratislava a Showtechnics Bratislava.

Fotky: Zetuzeta a Dick

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *