KELIS NA POHODE A POD NINJA TUNE


Organizátori najväčšieho domáceho festivalu ohlásili ďalšie veľké meno. Na trenčianskom letisku sa predstaví aj Američanka Kelis Rogers, vystupujúca pod menom Kelis, označovaná svojho času za jednu z najlepších speváčok r´n´b. Neskôr nahrala vynikajúci dance-popový album a len tento týždeň jej vyšla prvá nahrávka na rešpektovanom labeli Ninja Tune, ktorou vzdáva hold čiernej hudbe Ameriky, najmä funky a soulu.

Ako napísali v článku na populárnom americkom blogu Grantland, „Kelis je príliš originálna a príliš eklektická, aby sa dala niekam zaradiť. Je priekopníčkou nových štýlov, jej záľuba v nových zvukoch však nie je žiadnou vrtkavosťou, ale jej neustálou potrebou ísť vpred a vyvíjať sa,“ píše sa v článku, ktorý nazýva Kelis hudobným všežravcom.

Práve jej čerstvý album sa volá Food a ide skutočne o lahodný pokrm. Nečudo, Kelis sa okrem speváckej kariéry venuje aj vareniu a má svoj vlastný rad omáčok. Pestrofarebný je nielen jej príbeh, ale aj pesničky, a v neposlednom rade aj extravagantné róby a účesy.

Pre všetky aktuálne informácie sledujte pohodafestival.sk

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.