PD-HIP-HOP.SK PARTY 3


Na plagáte skoro všetky domáce a okolito okresné mená plus jedno české, Orion v úlohe DJa, vravím si, na takom som ešte nebol.

Už pri vstupe sa neplatilo napísaných 100.-, ale len 70.-, pretože vraj Orionovmu šoférovi zomrela babička, šoférovi úprimnú sústrasť a Orionovi popol na hlavu. Mohla byť náhrada, ale plavčík Mič Bjukenen zavolal už o pol ôsmej tú smutnú správu. Každý si spomenie na Indyho a Wicha, ktorým tiež kedysi hrozilo, že prídu, no nestalo sa. Toto z párty spravilo čisto lokálnu žúrku.

Keď som prišiel k pódiu za gramcami premiéroval DJ Polo z Mefista, neskôr tam ale stáli stálice prievidzského DJingu, dvojka Hoody a Mate, Hoodyni dával skreče do Mateho setu a všelijako sa prelínali, dopĺňali. Hral Gentleman alebo Still DRE, neskôr rozhýbal ľudí Toe konec, Bra-ti-sla-va a po nej Mate založil platňu Priamo z 5ržalky.

Okolo desiatej vystriedal našich ihlobrúsičov partizán DJ J.R. z Rapulzie, ktorý dorazil až po Mateho a Hoodyho sete a netušil, čo hrali oni, takže niektoré skladby zreprízoval, čo ale nebolo vôbec zle, skôr naopak, náladu vygradoval. Pri OPP od Naughty by nature nechal v refréne miesto pre publikum, takže každý homie ziapal Yeah you know me ako o život. Podobný efekt malo What´s happenin, ale s What? a Come on!. Fajn kombinácia bola inštrumentálka od Gangstarr a do nej slohy starého špinavého a navyše aj mŕtveho Ol´Dirty Bastarda.

Potom si Hoody skrečuje aj do J.R.a, čím uvádza svoj návrat, J.R.ov set končí. Po ňom Hoodyno zopakoval OPP, za večer som to počul asi 4 krát, každý ďalší raz znamená väčší a hlasnejší rev zdola. Za gramafónmi sa nič nemení a Hoody hrá chalanom z Topoľčian, Arkáda, začínajú skladbou Šestka, dávajú ďalšie špeciality TO kuchyne.

Handlovčania Moja Reč vystriedali Arkádu a už dávajú do instra Mein Block od nemeckého hatera Sida skladbu o tom, že potrebujú žiť a piť. Dobre znel aj diktát do Lean Back, zopár skladieb a chalani končia voľným štýlom do Sammyho Deluxe-a : Zurück, keď si všetci kontrolovali, či im nezvoní mobil.

O pol jednej sú už všetci polomŕtvi, ale domácich zobúdza formácia Poet RTZ, ktorým neskôr prichádzajú na pomoc aj Kult XY a na 3tí krát dávajú hymnu Severu, Pouličné spojenie, po nej vraždil Čierny pán s devinou okolo pása.

Mateho skreče a krátky, ale hustý Hoodyho setík spravili svoje, Wichov Time is now s houstonskými K-Otix a neskôr piešťanský Život je krátky, nakoniec aj Lyrikov Nárez ako predzvesť ADho vystúpenia. Hlavnému hybmajstrovi publika ADemu stačili iba 3 skladby, Mám vela vecí, Keď sa mi zdá a nakoniec Päť rokov v hre na dokonalé dorazenie pred unaveným Hlasom Reality.

Chalani sú traja, no mikrofóny boli len dva, takže rýchle výmeny medzi Frogstarom a Tribom neboli nič extra. Typický tracklist Bít vs. rým, Volím rap sa vďaka technike podarilo až na tretí raz, Staré časy, Láska k štýlu a absolútne zabili Rýmovaným nátlakom.

Odchod domov a dík PD-Hip-Hop Community za akciu, bez Peťovej ochoty a Rišovho digitálu by si pozeral len na text a bez Oriona a jeho šoféra + R.I.P. babičky bola hustá domáca párty, dobrú noc…

Text: Gabo, Fotky: Drobec

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *