Index – Když máš co tak piš / Snad jen 1


Česko-Budejovická skupina Index : Akim,Ramel,Bee, + dj Silverscreen, chalani sa určite musia radiť k „vyššiemu priemeru resp. vyčňievať zo šedého priemeru“ českej scény, inák by ich Bbarák vydavateľstvo nevydalo. Šedo-čierny obal vinylu nepôsobý moc príťažlivo, moje predsudky a konzumné chute prekonávam, v ruke držim papier a vyberám vinyl.

Když máš co, tak piš!

Táto vec je relatívne „najostrejšia“ z tohoto singla, i keď nejaká spomenutá ostrosť sa nedá považovať za najväčšiu devízu, štýlu rapu chalanov. Z Ich štýlu je cítiť Budejovické domáce prostredie ( vysamplovanie Dizzastarskeho „Nikdy nepodceňuj Budice“ z 12´´ Čas zvednout úroven), je tu cítiť istá úprimnosť myšlienok chalanov, ktorá ale mierne zapadá do klišé tém v HH. Pome radšej na hudobnú časť. Ten nostalgicko snový sampel ma baví, beat je tiež v pohode, cuty Dj Silverscreena sa dajú, za to v inštrumentálnej verzii maximalne vyrušujú a prekážajú. Zaujimavé rýmy„Todle je vzkaz pro ostrý hochy slabochy homeboje, toye, bboye, writeri, jejich dceri co maj henu místo kery“

Snad jen 1

Tak tento track je zaujimavý hudobne, niečo na spôsob Nightmare On Wax, .Inštrumentálka : Ten hlas dievčaťa do echa „hejhejhej“ to zafarbenie je veľmi prijemné a ľudské, jemné trubky .. velice vkusné, akustická gitara ma príjemné tóny.. celá táto inštrumentálka ide do prijemnej akustiky…

Zas my, zas o krok dál

Klasický beat, sem tam synkopa. Celým inštrumentom sa jemne nesie gitara „španielka“, sem tam podfarbujúce jemné zvončeky, a celý čas zaujimavý opakujúci sa motív , ale keď si to pustím s rapom, on ma proste trochu ruší.

Na mňa tento projekt pôsobí ako priemerná kapela, čo ma potešilo boli zaujimavé hudobné podklady od Akima, ktoré najviac prispely k nadpriemeru.

Tracklist k 12″ singlu Když máš co tak piš / Snad jen 1.. / Zas my zas o krok dál (Bbarák rec. – 2004)

A1. Když Máš Co, Tak Piš
A2. Snad Jen 1…
A3. Zas My, Za O Krok Dál

B1. Když Máš Co, Tak Piš (Inštrumentál)
B2. Snad Jen 1… (Inštrumentál)
B3. Zas My, Za O Krok Dál (Inštrumentál)

Text: Spino

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.