Seiz prináša svoj nový singel


Raper a producent Seiz ti posunul začiatkom roku 2010 projekt s názvom Nový Svet, na ktorom spolupracoval s menami ako Delik, Supa, Lyrik, DJ Spank, a.i., voľne stiahnuteľný na www.seiz.sk. Dnes ti posiela taktiež úplne zdarma jeho najnovší trek V Znamení Strelca (Očami Vraha).

Podľa jeho slov ide o „fiktívnu reflexiu skutočnej udalosti z 30. augusta 2010 v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves.“ V tento deň prišlo pri vyčínaní strelca Ľubomíra Harmana o život 7 ľudí plus samotný strelec. Seiz zdôrazňuje slovo „fiktívny“, pretože podľa jeho slov „..nikto okrem tých 8 obetí tejto tragédie nevie čo sa skutočne stalo. Text som napísal podľa toho mála informácií, ktoré som o prípade mal a dotvoril som príbeh, ktorý mohol byť jednou z alternatív priebehu tejto tragédie.“

Track je narapovaný vskutku „očami vraha“, čiže autor sa vžil do Harmanovho pohľadu. „Mojím cieľom bolo napriek tomu zachovať objektívny náhľad na celú vec a poukázať na fakt, že podobné situácie nie sú problémom konkrétnych jednotlivcov, ale celej spoločnosti, v ktorej žijeme a množstva situácií, ktoré ovplyvňujú nás a naše okolie. Každopádne však definitívne odsudzujem akúkoľvek formu nenávisti, rasizmu, násilia, či dokonca vraždenia, ak by to niekto náhodou pochopil inak.“ Toľko k novému Seizovmu počinu, vypočuj a sprav si názor sám.

O foto sa postaral sMASh

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.