Roots Manuva – Alternately Deep


Na 13. marca 2006 je ohlasené vydanie ďalšieho albumu od tohto britského mága, ktorý priamo naväzuje na minuloročný „Awfully Deep“. Album sa volá „Alternately Deep“, vychádza ako inak na Big Dada Recordings / Banana clan a jedná sa o nevydané veci z obdobia nahrávania „Awfully Deep“, rarity, b-strany, net downloady , podobne ako tomu bolo u albumu „Dub Can Save Me“ z roku 2002, ktorý bol výcucom nevydaných vecí z éry „Run Come Save Me“.

Moja strohá promo kópia mi jedine prezradila názvy 12 trackov. Na oficiálnych stránkach som sa dozvedel, že tu spolupracujú ľudia ako Jammer, Lotek, Colossus, Easy Access Orchestra, Ricky Ranking … Album otvára jedna z najsilnejších vecí „No Love“, ktorá sa objavila už na CDS „Too Cold“ v minulom roku. Za ňou ide pecka „Seat Yourself“, známa z „Awfully De/ep“, na ktorý sa prednedávnom objavila recenzia aj na tomto webe.

Do tretice ide song „Double Drat“, ktorý sa mal pôvodne dať zohnať iba cez web Roots Manuvu , no nakoniec sa rozhodli ho zaradiť aj na tento výber. Či je to podraz na fanúšika, alebo práve opak, nechám na vás, ale myslím, že tá jedna libra nikoho nezabije.

Pecky ako „Nobody’s Dancing“, „Things We Do“ „Check It (Remix) nevybočujú z Rodneyho štandardu, ba priam prevyšujú. Pre zvedavých a nerozhodných by som odporúčal navštíviť domovskú stránku Roots Manuvu, kde si môžete zadarmo pustiť „Get U High“ , čo patrí medzi špičku tohto výberu.

Pecka „Colossal Insight (Jammer Remix and Revox) sa už objavila na rovnomennom singli minulý rok. „Mean Street“ má zaujímavý zvuk, ktorý po dlhšom počúvaní môže jebať nervy, inak je fajn. „This World Is Mine (Plan B Studio Version)“ sme mohli počuť ako demo verziu na limitovanej 2CD edícii „Awfully Deep“, kde sa táto vec schovávala ako hidden track na konci bonus cd. Každý track má dušu, či už je to aj „Pep My Game“ alebo „Grown Man“, a to je hlavné.

Na jednom zahraničnom webe som čítal, že to je vlastne „Awfully Deep“ ale z alternatívneho vesmíru. Je to pravda. Roots Manuva dáva šancu na 45 minutový zaujimavý výlet jeho vesmírom, či sa necháte zviesť alebo nie, je už vaša voľba. Je to album, ktorý by som asi neodporučil niekomu na zoznámenie sa s Manuvovou tvorbou, skôr by som ho odkázal na „originál“ „Awfully Deep“, ale na druhej strane pre fanúšikov je to takmer povinnosť, pretože sa tu nachádza pár trackov, ktoré nikde inde neboli a stoja za viacnásobne vypočutie, poprípade na doplnenie kompletnej zbierky. Album roku 2006 z toho určite nebude, ale väčšina umelcov by bola rada, kebyže aspoň raz za kariéru vydá album takejto kvality.

Tracklist k albumu Alternately Deep (Big dada 2006)

1. No Love
2. Seat Yourself (Miami Mix)
3. Double Drat
4. Nobody’s Dancing
5. Things We Do
6. Check It
7. Get U High
8. Colossal Insight (Jammer Mix)
9. Mean Street
10. Pep My Game
11. This World Is Mine
12. Grown Man

Text: Pavol Hnedák

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *