PROTI GRAVITÁCII 2


Tak takéto niečo tu ešte nebolo. A to sa nevzťahuje len na kategorické zaradenie akcie, ktorá bola svojho druhu vôbec prvá na Slovensku. Platí to najmä o samotnej realizácii, ktorá sa uskutočnila v bratislavskom Babylone 25. 02. 2006.

Na medzinárodný b-boy contest 5 vs 5 Proti Gravitácii II sa väčšina zúčastnených tešila naozaj dlho predtým, a oplatilo sa. Organizátorsky zamachroval LaciStrike a jeho Streetdance Academy, pretože im vyšiel zámer – súťaž na európskej úrovni. Všetky pravidlá a podmienky pre súťažiacich boli vopred pevne stanovené. Do priestorov Babylonu sa po výbere dostavilo 16 b-boy crews zo Slovenska, Nemecka, Poľska, Česka, Rakúska a Maďarska, aby sa “pobili“ o hlavnú cenu 20.000 skk a oblečenie jedného zo sponzorov podujatia, značky Quiksilver.

O tom rozhodla porota v zložení B.Boy Mouse z Británie, a páni Hugson a Yugson z Francúzska. Na jednotlivých postupoch sa takmer vždy zhodli, a po 5-minútových bitkách sa do finále dostali Oldschool Brothers, ktorí okrem breaku oplývajú tiež kvalitným lockinovým a poppinovým pohybom. Proti nim v hlavnej 10-minútovej bitke nastúpili Fantastický Superhrdinovia Total, teda obe crew zo Slovenska obhájili domácu pôdu. Pred záverečnou bitkou ešte členovia poroty opodstatnili svoju účasť na akcii v rytme aj štýle house jackin, a po tomto osviežení rozhodli v prospech chalanov z Sda. Z tej istej skupiny vyhlásili tiež b-boya večera a tento titul pridelili Marekovi.

Počas bitiek sa o hudbu staral Dj Timber, ktorý si po súťaži hodil tiež nejaký ten freestyle breakdance. Podobne sme spatrili Karola Zajaca v jeho klasickom boogie ošiali, ku ktorému sa na chvíľu pridal aj Laci.

Na after party sa už o hudbu staral Dj Fazo. V dave ešte stále prebiehali battles v kruhoch, a bavili sa aj tí, ktorí si na podobných akciách pripadajú ako skôr ako dozor v detskom tábore – už sme si zvykli.

Ďakujem Sda za viac než vydarený večer a Lacimu tiež za rýchlokurz angličtiny…

Fotky: Smoke production, Text: Keit

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *