QUASIMONDO @ NU SPIRIT BAR


Asi to tak bude. Že je hip-hop a hip-hop. To, čo na jednej strane predstavuje 50 Cent a na druhej Kanye West, Kontrafakt či trebárs H16 a Quasimondo. Alebo Modré hory, nehovoríme pritom stále o tej istej kapele?

Toto mal byť pôvodne Bekstejdž. Ale rovnako dobre to môže byť pár dojmov z koncertu v bratislavskom Nu Spirit Bare.  Záležitosť, ktorá sa tak povediac zvrhla na spoločenské mecheche pre pozvaných i nepozvaných priaznivcov dobrej hudby. Nie, to ani v prípade čohosi s rapom nie je žart. I keď práve v prípade Quasimonda to „čohosi“ bude kdesi medzi džezom a funky. Taký malý slovenský Jazzmataz, len viac menej v nu jazzovom podaní.

Stačí však nato, aby ste si uvedomili, že ono to vlastne ide. Že jestvuje aj alternatíva. A v prípade slovenského rapu to už dávno nie je alternatíva k alternatíve. Že rapovať sa dá aj tak, že jeden by to nazval básňou, a že sa k tomu dá počúvať muzika. Zdôrazňujem, muzika. Nie pár nesúrodých zvukov, ktoré si domáci producenti predstavujú pod frázou moderný inštrument.

Sú totiž kapely, ktorým to najlepšie svedčí naživo. Uvidíme, či tú energiu Quasimondo dokážu dostať (niekedy, ak vôbec) aj na album. A uvidíme, či to náhodou nebolo len zvláštnou zhodu okolností. Aj keď práve tomu poslednému neverím. Preto, je hip-hop a hip-hop. To, čo na jednej strane predstavuje 50 Cent a na druhej Kanye West. Alebo Lupe Fiasco. Či Quasimondo …

Fotky, Text: Sir Smoet

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *