Personálne zmeny v Gramo Rokkaz: Boco, Špeker a DJ Miko končia, pribudol BJ Piggo

Personálne zmeny v Gramo Rokkaz: Boco, Špeker a DJ Miko končia, pribudol BJ Piggo


BJ Piggo je nový člen Gramo Rokkaz,
Boco, Špeker a DJ Miko odchádzajú

Prelom rokov a sumarizovanie uplynulého obdobia

Prelom rokov 2015 a 2016 znamenal pre Gramo Rokkaz sumarizovanie uplynulého obdobia, ktoré vyústilo k personálnym zmenám vo vnútri labelu. Gramo Rokkaz opustil jeden zo zakladajúcich členov DJ Miko a tiež dvaja rapperi Boco a Špeker z Banskej Bystrice. Práve do raperov z Banskej Bystrice vkladal label veľké nádeje. Viac info čítaj nižšie.

Miko vystupuje z labelu GR

DJ Miko zakladal Gramo Rokkaz spolu s Metysom a Dekanom v roku 2007. Dekan je kvôli pracovnej vyťaženosti dnes už len čestným členom. Miko sa rozhodol label opustiť úplne. Prvotná myšlienka, s ktorou chalani na začiatku GR prišli, bola DJská platforma. Z nej sa neskôr vyvinula fungujúca firma, značka, vydavatelstvo, merchandise a partia ludí s podobným zmýšlaním. DJ Miko sa však v poslednej dobe netajil tým, že jeho zmýšlanie a názory sú trochu odlišné. Medzi časom sa stal plnohodnotným členom skupiny DMS, s ktorou (resp. Separom) hráva koncerty. Miko sa  rozhodol „nesedieť na dvoch stoličkách“ a z nášho labelu potichu vystúpiť. Naďalej však ostáva spolupracovať s našim DJ Metysom, pri organizovaní koncertov a parties v Nu Spirit Clube a Nu Spirit Bare.

BJ Piggo je veľmi dôležitou posilou


Miko týmto opustil aj značku Gramo Rokkaz DJs, kde figuroval s Metysom, Lkamom a novoprijatým členom BJom Piggom. Práve Piggo je veľmi dôležitou posilou Gramo Rokkaz. Hip-hopovým fanúšikom ho netreba predstavovať. Ide o skúseného DJa, ktorý počas svojej kariéry odohral množstvo dôležitých tanečných battlov a setov v Taliansku, Japonsku, Fínsku, Švajčiarsku alebo Francúzsku. o jedného z najkvalitnejších party selektorov a DJov na Slovensku s veľkým prehľadom a výbornými skills.

 

Špeker & Boco: uvoľnenie z labelu bolo spôsobené najmä nenaplnením očakávaní


Špeker a Boco sa rozhodli ísť opačnou cestou ako BJ Piggo. Ich uvoľnenie z labelu bolo spôsobené nenaplnením očakávania z hľadiska množstva tvorby. Chalani sa po silnejúcom dopyte po nových veciach a niekoľkých diskusiách rozhodli pracovať úplne nezávisle a zvoliť si vlastné tempo a spôsob. Ich prijatie pod label prišlo na popud Lkamu, ktorý s oboma v minulosti spolupracoval.

Po Bocovom odchode z projektu Krok Spet im chcel dať šancu. „Chalani to mali dobre rozbehnuté, ich tvorba bola kvalitná, žial jej bolo málo. Potom, čo ani ohlasy na ich posledné videoklipy (Bocova „Čistá fakla“ a „Furt“ s Tonom S.) nenaplnili očakávania oboch strán, Boco a Špeker sa rozhodli ísť svojím tempom. Chápem to a popravde s podobným sa stretávame aj u Rebela. Dá sa povedať, že už nie je aktívny vôbec“, povedal Metys.

Nové projekty Gramo Rokkaz v roku 2016

Gramo Rokkaz chce počas roka 2016 predstaviť viacero nových projektov a sústrediť sa kvalitnú prácu. Rešpektujeme rozhodnutie oboch rapperov. Obraciame pozornosť na chystaný album Danosťa s Ge., alebo pomaly vznikajúce novinky od Tona S.

Nie je tajomstvom že Label Gramo Rokkaz chce viac spolupracovať s inými umelcami a vydavateľstvami a otvoriť svoje dvere aj novým menám a talentom.

Text: tlačová správa
Fotky: gramorokkaz.com, https://www.facebook.com/BjPiggo/, https://www.facebook.com/spekeraboco/?fref=ts


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.