James „Moby Dick“ Cole a jeho koncert v KC Dunaj


V piatok 21. februára sa to v Bratislave kultúrou len tak hemžilo. Minimálne tou rapovou. Kto sa chcel tlačiť, ten sa išiel pozrieť na  „3 špinavé mená“ a ich krst albumu. Komu sa zachcelo Boybandu, tomu bolo vyhovené v jednom novootvorenom klube. No a kto mal chuť vypočuť si album čerstvého tridsiatnika  Daniela Ďurecha a/k/a Jamesa Colea, ten musel jednoznačne zavítať do bratislavského „kácečka“.

Akcia sa začala relatívne skoro. Niečo po desiatej hodine už na pódium nacupital Hafner aj s hypemanom, ehm pardón..s hypewoman Zetou a za hudobného doprovodu Beyuza príjemne zabavili publikum. To si podľa mňa koncert maximálne užívalo (niekedy až moc :)) a tak sme mohli byť svedkami pogovania, či hlasnej recitácie Hafnerových textov.

Po modernom spevákovi nastal čas pre hlavný chod večera. Naservíroval ho už spomenutý James Cole a aby toho nebolo málo, rozhodol sa okrem kvalitného rapu dohliadať aj na pitný režim fanúšikov. K slovu sa teda dostalo zopár pív, ktoré James rozdal počas koncertu. Koncert samotný hodnotím pozitívne i keď sa nemôžem ubrániť pocitu, že staré veci od K.O. Kru, resp. SuperCrooo zneli môjmu uchu viac.

Každopádne od vydania posledného albumu SC už uplynulo zopár rokov a obaja interpreti sa (logicky) posunuli ďalej. Porovnávanie teda nie je celkom na mieste.  Jedno ale Jamesovi neupriem – profesionalitu a prístup k hudbe.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.