Keď hora „válí“ a veci fungujú ako majú


Ako by toho nebolo dosť.  Zima sa pomaly ale isto končí, dni sa predlžujú a my citlivejší sa s obrovskou radosťou prebúdzame zo zimnej letargie. Čo vám poviem – radosť žiť! Až by sa mohlo zdať, že nič lepšie neexistuje..

Omyl, existuje. Rodina, priatelia a naši nabližší sú predsa s nami nezávisle od počasia či ročného obdobia. Oni sú tým, čo napĺňa náš život a dáva mu zmysel.  Prečo to všetko píšem? Preto, lebo koncert Veca a Martina Valihoru som bral presne ako stretnutie sa jednej veľkej rodiny – tej hudobnej.

Beznádejne vypredané KC Dunaj vysielalo jasný signál, že dnešná noc bude výnimočná. A veruže aj bola! Vec, zástupca „nedebilného“ rapu a Martin Valihora a/k/a slovenský Questlove ukázali ako má fungovať progres v muzike.

Vo vyše 120 minútovom sete, ktorí predviedli bolo možné sledovať „rutinu“ oboch umelcov. Vec sa vkusne pohyboval medzi mikrofónom a gramofónmi kde nám všetkým dokázal prečo v roku 2001 (damn, to je tomu už toľko rokov?) vyhral SK & CZ DMC CHAMPIONSHIP. Martin Valihora síce počas koncertu sedel, no vzhľadom na to, že bubnoval to dáva celkom logiku. Pri sledovaní jeho hry na bicie som cítil zmes hrdosti (tej národnej) a obdivu. Vynikájúco Martin.

Slová vynikájúci a hrdý si  ale zaslúži aj Vec a jeho overený parťák Škrupo, ktorí do setu vkusne zakomponovali ich spoločný koncert. Bolo vidno, že publikum tento ťah veľmi ocenilo. Dokonca až do takej miery, že sa občas na pódium vyštverali podivíni, ktorí sa chceli s ostatnými podeliť o svoje tanečné či spevácke výkony.

Večer na výbornú. Aspoň takto ho hodnotím ja. Obrovská vďaka patrí promotérom za uskutočnenie, ľuďom za ich reakcie počas koncertu a hlavne všetkým aktérom, konkrétne Vecovi, Martinovi a Škrupovi za poctivý prístup a nasadenie.

Ľudia, ktorí sa na koncert z kapacitných dôvodov nedostali si ho môžu vychutnať aspoň takto – prostredníctvom fotoreportu.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.