Eurotrash? Pardón, nie


Vraj novinári boli na ten „tijátr“ príliš prísni. Že tohtoročná slovenská Eurovízia vôbec nie je súťaž eurotrashu – dozvedeli sme sa v priamom prenose od televízne kompetentného (hudobného) tiežkomentátora Juraja Čurného.

Ale vlastne má pravdu – táto šedá eminincia televízneho poskakovania – súťaž nie je ani „eurotrash“ a ospravedlňujeme sa týmto zlému nemeckému eurodisku.

Samotný nápad pritom nemusel byť zlý: dať najmä mladým a neznámym kapelám príležitosť. Lenže v krajine, kde si pod dobrou hudbou väčšina hlasujúcich do Slávika predstaví pop-rock, je podobný projekt nevyspytateľný. A ešte k tomu pod patronátom štátnej televízie, ktorej (mentálne) nastavenie až na malé výnimky zrejme znemožňuje vytvoriť akýkoľvek zmysluplný program.

Sme však ochotní veriť, že do Eurovízie sa tento rok prihlásili len otrasné pesničky a (azda s výnimkou vylúčenej Hrdzy) to zlo na obrazovke je tým najmenším. Nič to však nemení na konštatovaní, že táto súťaž – ak mala byť najmä o hudbe – je totálne zbytočná.

Aj keď sme boli prví, ktorí oznámili svoju účasť v aktuálnom ročníku. Už len divákom priznať, že licenciu STV aj tak kúpila na dva roky.

OPORÚČAME: A just pozerať Eurovíziu. Pretože za podobnú kravinu by ste v ktoromkoľvek cirkuse museli zaplatiť vstupné.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *