Radio Head Awards 2015 - o nominácie sa uchádzajú...

Radio Head Awards 2015 – o nominácie sa uchádzajú…


Rádio_FM a Rádio Devín vyhlásili ďalší ročník hudobných cien Radio Head Awards

Radio Head Awards – o tom, kto bude nominovaný do jednotlivých kategórií rozhodujú poslucháči. Tu sú niektoré počiny roku 2015, ktoré by sme vám radi dali do pozornosti. Hlasovať a posunúť svojho favorita do finále v hlavných aj žánrových kategóriách môžete do 14. februára 2016 na stránke radiohlavy.sk.

 

3ck – Spontaneous


3ck je slovenský skrečer, dj, beatmaker a producent. Je dôkazom toho, že u nás žije a je aktívna turntablism scéna, na ktorú môžeme byť hrdí. Jeho prácu ste už mohli počuť v nespočetnom množstve featov pre raperov a producentov. Až v roku 2015 však vydal svoje prvé sólo, inštrumentálny release –  Spontaneous.

Uchádza sa na Radio Head Awards o nomináciu na: Album roka, Singel roka (skladba Feel the Funk), Debut roka

 

Korben Dallas – Kam ideme

Kam ideme je tzv. staro-nový album kapely Korben Dallas. Obsahuje 8 už známych skladieb z predošlých albumov (Karnevalová vrana, Banská Bystrica) a 2 nové skladby. To nové je však najmä prevedenie – album bol nahratý s orchestrom v koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Uchádza sa o nomináciu na: Album roka, 2x Singel roka (skladby Radosť a Sen)

 

Lavagance – Halfway to the Grave

Piaty štúdiový album radí kapelu Lavangance medzi stálice našej scény. Vydaním albumu Halfway to the Grave totiž zároveň oslávili desiate výročie a nájdete aj známe veci Gabriel či Princess Of The Light. Nahrávali ho po dlhšiu dobu, vďaka čomu je plný rôznorodých nálad.

Uchádza sa o nomináciu na: Album roka, Singel roka (skladba Knife)

 

Martina Javor – White Lies Covered Eyes

V anglickom jazyku tvorí aj Martina Javor. Viacero pesničiek z albumu White Lies Covered Eyes zložila ešte počas svojho pobytu v Londýne, následne album dokončila na Slovensku. Martinine piesne znejú skvelo aj samostatne s gitarou, na ktorú sama hrá, no na vystúpeniach ju sprevádza aj kapela.

Uchádza sa o nomináciu na: Album roka, 2x Singel roka (skladby Lucyfair a Down), Debut roka

 

Dornkappel – Introvert/Extrovert


Málo ľudí vie, že Dornkappel je niekdajší názov bratislavskej mestskej časti Trnávka. Práve odtiaľ pochádzajú dvaja bratia, ktorí si hovoria Prorok a Mr.Matt vydali vydali svoj debutový dvojalbum Introvert/Extrovert. Na albume sa s nimi podielal aj Dj Re5. Napriek zdanlivo rozpoltenému názvu ide o kompatibilný celok s progresívnym zvukom. Dornkappel čaká ešte veľa práce, aby si podmanili ďalších fanúšikov rapu, no našlapnuté majú na to poriadne a každý kto nie je hluchý alebo obmedzený, dokáže oceniť kvalitu ich debutu.

Uchádza sa na Radio Head Awards o nomináciu na: Debut roka.

 

Prezident Lourajder – Úrad

Poet či rapper? Prezident! Album Úrad vyšiel už začiatkom roka a jeho názov nadväzuje na predchádzajúci album Inaugurácia. Neskromne drzé sú aj jeho rýmy, ktoré akoby sa mu až ťažko drali z úst, pretože pritom bojuje s lenivosťou. Nakoniec to však dá, a ako ináč, na pána. Na pána Prezidenta Lourajdera.

Uchádza sa o nomináciu na: Album roka, 2x Singel roka (skladby Debil a kráľovná, 5T), Debut roka

 

Saténové ruky – Bozkávam

Ževraj nesprávna odpoveď na britpop a správna odpoveď na slovenský pop a český underground. V každom prípade ide o slovenskú odpoveď na našu generáciu. Kapelu tvoria 4 ľudia, ktorí tak dlho hrávali, až si povedali, že založia kapelu. A vydajú album. Volá sa Bozkávam a texty piesní su vysoko návykové.

Uchádza sa o nomináciu na: Album roka, Debut roka

 

Tono S. – Fičúringy


Album Fičúringy sám Tono S. nepovažuje až tak za sólo album, vzhľadom na množstvo hostí v každej skladbe, či už na pozícii raperov alebo producentov. Fičúringy tak odrážajú aktuálne dianie na rapovej scéne čo sa týka obsadenia, nehovoriac o slovných hračkách, ktoré Tono S. sype z rukávu. Zároveň je to jediný album z Gramo Rokkaz, čisto rapového vydavateľstva, ktoré sa vyskytlo medzi menami na RHA.

Uchádza sa na Radio Head Awards o nomináciu na: Album roka, Singel roka (skladba Profi hejter)

 

A.M.O. & Band – Analog Architekt


A.M.O. spojilo sily so skvelými hudobníkmi, aby ako projekt A.M.O. & Band vydali jazzový projekt Analog Architekt. Technicky vzaté ide skôr o EP, keďže je to 6 skladieb, svojou dĺžkou však bezproblémov ašpirujú na označenie album. Moe a Opak nehali voľné ruky práve hudobníkom, čo môže byť trochu šok pre ich rapových fanúšikov. Zároveň ide však aj o ich posledný spoločný počin ako A.M.O. vôbec. Skladbu Analog Architekt sprevádza aj klip vo forme dokumentu zo štúdia.

Uchádza sa o nomináciu na: Singel roka

 

Lyrik & AD – Balzam


Lyrik a AD ako polovica legendárnych JSS v roku 2015 spojili sily a k prekvapeniu všetkých vydali Sonar EP (Hustle & Fitness). Ide o štyri úspešné skladby, ktorým v produkcii napomohol Roland Kánik. Ak si idete „inteligentný“ hip hop a trochu temnejší zvuk, bude vám ľúto, že sa nevysili na celý album. Kvalita je však viac ako kvantita a veríme, že si ju všimnú aj poslucháči pri hlasovaní na RHA.

Uchádza sa o nomináciu na: Singel roka (skladba Balzam)

Zlokot


Lyrik bol okrem iného aj aktérom kapely Zlokot, ktorá počas svojej živelnej existencie stihla vydať dva albumy, Slowakische Idiot a Slowakische Genius. Z toho druhého a teda novšieho, pochádza aj skladba Rauš, ktorá možno ako posledná znie v ušiach ich fanúšikov dodnes.

Uchádza sa o nomináciu na: Singel Roka (skladba Rauš)


 

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.