BRNO BATTLE 2005


Medzi akcie, ktoré rozhodne nestoja za to, aby ste ich nezažili na vlastnej koži, patrila aj Battle Brno 2005. V moravskej metropole sa stretli tie najvychytenejšie slovenské a české tanečné tlupy, aby si v streetdance a breakdance bitkách zmerali sily. Povzbudzovalo sa ako na hokeji, a ani tie najlepšie fotky vám nedokážu priblížiť atmosféru, ktorá tam vládla a show, ktorá bola takmer excelentne predvedená. Môžete to však skúsiť.

Slovenskí reprezentanti spadali všetci pod jedinú značku – Street Dance Academy, ktorá u nás už viac ako len niečo znamená, a tiež to zamedzovalo vzniku konfliktov v rámci národa. Hromadný zraz začal už o desiatej ráno, takže na akciu sme dorazili práve včas. Budova športovej haly TJ Tesla Brno sa už rýchlejšie ako pomaly zapĺňala a žiaden zo súťažiacich nepostával len tak.

Akcia začala s hodinovým meškaním, čo sa nakoniec odrazilo aj na celkovej kvalite. 42 súťažiacich zo Slovenska bolo rozdelených do 4 tanečných skupín, s príznačnými názvami: Bryndzové halušky, Pirohy, Strapačky a Haruľa. Zvyšných 7 skupín pochádzalo z rôznych kútov Čiech.

V prvej disciplíne streetdance demo sa postupne predstavili jednotlivé skupiny s vlastným programom. Podobne to prebiehalo aj v breakdance demo, až na to, že sa objavil menší technický problém, ktorý vytvoril ešte väčší časový sklz. Keď sa mohlo pokračovať ďalej, kratšiu prestávku pre tanečníkov zaplnila voľná exhibícia sprevádzaná hudobným setom od Illusionists dj’s crew z Brna. Po nej už nasledovali samotné battle v štýle každý s každým.

Len jediná skupina sa týchto bitiek nezúčastnila, a to naša SDA – Bryndzové halušky. Dostala totiž divokú kartu od poroty na priamy postup do finále. Ušetrené sily však nezostali nevyužité, pretože ešte nás čakal boj o popredné priečky. No ešte predtým prišla ďalšia pauza v podobe exhibície Abada Capoeira rovnako pochádzajúcich z Brna. Po nej sme boli svedkami skvelého breakdance battle.

Pred vyhlásením postupujúcich skupín vystúpil Projekt 40-21, týpci Kolpa a Sisál z Naše vec crew a Dj Nneser tak spríjemnili ďalšie čakanie už dosť unaveného osadenstva. Následne sa konala bleskovo rýchla disciplína v breakdance “2 na 2“. A konečne nasledovali dlho očakávané finálové battle. Ako by to vyzeralo, keby boli domáci porazení na vlastnej pôde, a tak sa naše Bryndzové halušky zúčastnili boja o tretie miesto, ktoré bez debaty obhájili.

Na prvom mieste sa v streetdance umiestnili Dynamic Studio 6 a v breakdance Semtex Squad. Vyhlasovanie výsledkov tým však neskončilo, a dôležité je, že pre nás pokračovalo veľmi pozitívne. V disciplíne demo – streetdance sme totiž boli tento krát na 1. mieste a cenu za najlepšieho streetdanceového tanečníka si za hranice odniesol LaciStrike, vedúca formalita SDA.

Počas celej súťaže sme boli svedkami vydrtených výstupov, ktorým nechýbal vtip ani fantázia. Podobným akciám nemožno želať nič iné, ako mnoho úrodnej zeme.

Fotky, Text: K8

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *