Guru koncert

BEKSTEJDŽ intro


Začína nový rok, Artattack (ako značka) vkročil do jedenástej sezóny a tak je najvyšší čas pridať čosi neopozerané. Okrem povinných novoročných fráz teda zavádzame rubriku, ktorá bude všetkým možným, no v každom prípade nie skrývaním sa v kúte a kráčaním so stádom.

Artattack má totiž názor. Ten náš nie je lepší alebo horší ako akýkoľvek iný. Ale je náš a stojíme si za ním, cez čo sa mnohí na scéne stále nedokážu preniesť. Nová a sľubujeme, že i pravidelná, rubrika BEKSTEJDŽ nebude o veciach ako kto vypil koľko whisky, aké nosí tenisky, tričko či mikinu. Napriek názvu, ktorý k tomu trochu zvádza. My ale nechceme byť ďalší bulvár. BEKSTEJDŽ bude skôr o tom, prečo niekto vráža svoje peniaze do tenisiek namiesto toho, aby sa konečne naučil rapovať. Bude o veciach, ktoré nás zaujali alebo naopak, ktoré považujeme za absurdné. Pritom nemusí ísť vždy len o hip-hop. Vo svete okolo nás je príliš veľa vecí na to, aby sme nosili na očiach klapky a namiesto mozgu mantinely.

Budeme sa snažiť každý týždeň priniesť text o čomsi, čo v nás vyvolalo potrebu vyjadriť sa. Niekedy budeme politicky nekorektní, niekedy možno hlúpi a hádam občas trafíme klinec po hlavičke. Budeme rozprávať o veciach, ktoré považujeme za podstatné, niekedy nepodstatné a občas jednoducho také, ktoré by vás mohli zaujímať. Preto BEKSTEJDŽ, posnažíme sa trochu nadvihnúť oponu a zbaviť vás pár ilúzií.

Okrem toho však na konci vždy plánujeme odporúčať, čo a prečo v danom týždni vnímame za hodné pozornosti. Alebo naopak, o čom si myslíme, že je mrhaním časom. Nechceme však rozhodovať namiesto vás. Na to si svojich čitateľov príliš vážime. Pretože to najlepšie, čo môžeme do nového roku svojim čitateľom popriať, je odvaha používať vlastnú hlavu…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *