AMO – Rap 2005 / Bratislava


Táto skupina si ma naozaj získala, hlavne od odvysielania povestného “Metra”. Chalani sú inteligentní, tvoriví, majú zmysel pre vtip, čo je ale hlavné sú progresno-inovatívny. Áno sú to Opak, Moe a Viktor Hazard aka Amen2. Majú na konte už 3 vinyly ( prvý ako Krakala), takže i vo výrobe koláčov patria k československej špičke.

To chceli dať najavo i svojim novým počinom 12´´ Rap2005, na ktorom nájdete celkovo iba 2 stopy na každej strane. Skratka originál a inštrumentál. Pre najvyššiu zvukovú kvalitu, ktorú zabezbečujú široké drážky v platni. Bohužiaľ na lakovanú techniku pri výrobe platne sa im nechcelo už aj tak dlho čakať, keďže zacítili, že starý komouš v Lodeniciach to asi iba s pokazeným strojom na túto technológiu hrá. Nevadí, zvuk je i tak veľmi kvalitný a hlasný v porovnaní s inými u nás vyjdenými vinylmi. Chalani pre mňa osobne sú nosičmi svetla, vedia že prvoradý nosič v HH je vinyl. Hoci jeho výroba niečo stojí, no bez neho je to iba hranie sa na niečo a chodenie okolo horúcej kaše. Prístup keď daný track je dostať iba na asfalte, je múdry ťah. Nech si ľudia konečne uvedomia, že všetko niečo stojí. Námaha sa má patrične odmeniť, kúpou vinylu človek priamo odmení samú scénu, umelec má svoj produkt pod najvyššou kontrolou ale to mnohí pochopia až neskôr …

A: “Rap 2005” – Produkcia Opak. Veľmi rezká vec Newschoolový moderný beat. Veľmi vtipná harmonika a je veľmi vtipno poskladaná, elektro-basové groove paterny ma veľmi bavia . Veľmi vtipne nejaké zvonce ,alebo sú to klepy? Ten chalan sa stým v mpc ozaj pohral, baví ma to ! Výborný master. Opaka považujem za Pána inžiniera zvuku u nás.

Veľmi vtipný spievaný nástup Opaka.. prvý rapuje Moe “ najprv sme sa spojili jak pysky po sexe…atd atd” smejem sa ,baví ma ten vtip. Celý text je vlastne výpoveď chalanov o ich snažení o skupine o koncertoch, balancuje medzi humorom a vážnosťou, každí si môže zobrať čo chce, takýto prístup ma baví. Nakoniec ešte Viktor Hazard zaskrečuje a ja obraciam platňu na druhú stranu.

B:”Bratislava” – myslím, že každý túto vec už veľmi dobre pozná, hlavne vďaka videoklipu o ktorý sa postarali chalani z Reserve07. Zaujímavý paternovo riedky moderný beat v produkcii Opaka. Tému textu prezrádza samotný názov tohoto tracku. Myslím, že je veľmi pravdivý a i keď nie som bratislavčan stotožnujem sa s ním , pretože takto to funguje asi už všade vo väčšom meste, nie len v Bratislave… Tá opisná lyrika je naozaj obdivuhodná !

“Študentky šlapú na tie plujem ako na štetky, nie jeden debil nájde sa čo s takou má pletky, a celú dobu nevie, že pchá ho do štetky..” tak tu naozaj je vystihnutá problematika hneď z viacerých sfér (ekonomicko-morálno- -citovo- realistická). A tých výstižných rýmov je tam neúrekom.

Človek ktorý má rád hudbu, všimol si, že je vnímavejší ako majorita HH fanúšikov v SK/CZ, ten nech si berie skupinu AMO pod drobnohľad, pretože vo veľa vecí sa s Opakom, Moe a Viktorom Hazardom stotožní!

Tracklist k 12″ singlu Rap 2005 / Bratislava (24 Hodín – 2004)

A1. Rap 2005
A2. Rap 2005 (Inštrumentál)

B1. Bratislava
B2. Bratislava (Inštrumentál)

Text: Spino

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *