BOARDEL HIP HOP


V piatok 5.12. sa v Martine konala akcia s názvom Boardel hip-hop. Pôvodne som plánoval návštevu sobotnej Therapie v Nitre, avšak nakoľko Martin je od Liptovského Mikuláša cca. o 150 kilometrov bližšie, takže vzdialenosť rozhodla. Line-up bol tiež veľmi slušný – sľúbení boli Názov stavby, Rytmus a H16.

Do klubu Panter sme dorazili trochu v predstihu, už okolo ôsmej. Po nejakých pivečkách (mali LEN fľaškový Martiner za 40,- Sk!!) a futbálku otvorili aj druhú časť klubu, kde sa mali odohrať sľúbené koncerty. V pozadí hrali vcelku príjemné tóny, mňa osobne dosť potešili niektoré old-schoolové hitovky, pár b-boys začalo lámať svoje kosti, no mikrofónu sa stále nikto nechytal.

Až okolo polnoci sa na pódiu ukázali H16 v plnej kráse a všetkým prítomným predviedli dosť kvalitné vystúpenie. Po nich zostal za gramcami DJ Yano a gut exhibičku predviedli b-boys (na letáku boli sľúbené crews Breakfans a Free jump tea), no keďže nie som veľký expert na b-boying, tak ich ohodnotiť nemôžem.

Po nich prišiel na rad Rytmus. To snáď komentovať ani nemusím – Rytmus je proste najlepší vo svojom obore. Po kvalitnom beatboxe mu na pomoc priskočil aj Ego a spolu dali Deka-hitovskú „Dáva mi“. Potom nasledovala zas „gramofónová odmlka“ a na rad sa dostali eNeS. Síce trochu drinknutí, no aj tak podali vcelku gut show. Dali odobrené hity z „Reč naša“, kultovku „Cesta cez“ a aj jednu novú vecičku. Po ich vystúpení bol už dosť pokročilý čas (asi štvrť na štyri), a tak sme naštartovali káričku a frčali späť do LM city.

Akcia bola pohodová, hlavne čo sa týka vystupujúcich, no trochu ma sklamalo časové rozloženie koncertov (veľké medzery) a aj divná atmoška v klube (páni pri vstupnom, a pod.). Hodnotím ju však kladne a dúfam, že Martin bude produkovať takéto akcie častejšie.

Fotky a Text: Tino


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.