Pozývame vás na ajlávmjuzik najt


Dlhší čas nám v hlavách dozrieval nápad o pravidelnej komornej akcii, kde predstavíme jednotlivých interpretov vydavateľstva. Vec pritom tak bežná a logická však dozrela až teraz. Ako sa hovorí, v správny okamih.

Radi by sme odštartovali tradíciu a stretli sa raz mesačne na rovnakom mieste s „priateľmi dobrej hudby“. Premiéra sa uskutoční v stredu 28. 11. v priestoroch bratislavského Nu Spirit Baru na Medenej ulici. Vstupné je zadarmo (veď ako na ajlávmjuzik inak). Zámerne sme vybrali tento podnik kvôli neopakovateľnej atmosfére, aká v ňom vládne.

Naše pozvanie prijala dvojica Biomat a 3CK = Biotrick. Biomat z Bratislavy je DJ, turntablista, zberateľ vinylov, producent a kmeňový člen kolektívu BWO. Začiatky jeho DJingu môžeme vystopovať do roku 2006.

3CK pochádza z Lednických Rovní a skrečing je jeho náboženstvo. Ale tiež relax, pôžitok, úchylka, meditácia, spôsob sebavyjadrenia, zbraň či univerzálny jazyk, ktorý spája ľudí po celom svete. Pasívne sa venuje turntablismu približne od roku ´95. Odvtedy sa stihol aktívne zapojiť do mnohých projektov a stať sa stabilnou oporou TMrekorc.

V júni 2011 priniesli spolu Biomat a 3CK (Trick) svoje 100% scratch EP Biotrick. Použitým hardvérom boli „iba“ loop station BOSS RC-50, gramofón a mix. Zato použité skills oboch jednotlivcov boli „veškeré“ prístupné. Jedná sa o historicky prvý domáci hudobný počin takéhoto charakteru.

Rezidentom a hostiteľom večera bude pravidelne MtotheG, preto je možné očakávať žánrovú pestrosť. POZOR! Biomat a 3CK nebudú hrať naživo, zahrajú „iba“ sólo sety.

Release Biotrick EP si môžete stiahnuť na stránke ajlavmjuzik.com, prípadne cez alternatívu ajlavmjuzik.bandcamp.com

soundcloud.com/3ck
soundcloud.com/biomat

Facebook event ———-  chystáš sa ? pridaj sa.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.