Napszykłat & PEŤO TÁZOK V A4


Hudba, v ktorej je hip hop skôr počuť ako vidieť sa v slovenských kluboch nevyskytuje často. Rap so živou kapelou a elektronikou predstavili 24.11. v bratislavskej A4-ke poľskí Napszykłat a domáci projekt Peťo Tázok.

Nazvať si album Brudne Zwierzaki a vydavateľstvo Dzieci Świny by mohlo evokovať vlasatých metalistov alebo nejakých punkáčov, ale to je omyl. Poľská skupina Napszykłat produkuje pesničky, ktorým dominuje naliehavý rytmický rap vokalistu Ansmana. Bol by to hip hop, keby na pódiu neboli ešte aj gitarista, bubeník a hráč na elektroniku. Nečudo, že títo Poliaci sa skôr hlásia ku muzike, akú robia napríklad Animal Collective, Burial, Efterklang či Four Tet než k tradičnej rapovej scéne.

Prvýkrát sa zviditeľnili už debutovou nahrávkou Plenum, ktorá vyšla vlani. Tento rok k nej pridali druhý album Brudne Zwierzaki, s ktorým vyrazili na turné. Jeho súčasťou bolo aj Slovensko. Predskokanom na bratislavskom koncerte bol domáci projekt Peťo Tázok. Dvojica, v ktorej má na starosti rap Bene a beaty Karaoke Tundra vytvorila nový materiál svojho „hip hopu z paralelného univerza“, ako ho onálepkovali hudobní kritici.

www.myspace.com/napszyklat

www.myspace.com/petotazok

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *