Khomator – Terapie


Až do tohto momentu, vždy keď som dostal nejaké CD na recenziu, približne som vedel čo od toho čakať. Dnes je však všetko úúúplne inááč.

Khomator je pre veľa ľudí neznáme meno, u mňa to bolo tak na 50%. Nevadí. Na jeho sólo album Terapie sme upozorňovali už dávnejšie, dnes keď čítate tento článok, tak ho recenzujeme a delíme sa s Vami o naše dojmy z tohto počinu.

Čo človeka zaujme ako prvé na albume, od ktorého nevie čo má čakať?(vlasne na každom albume) Podľa mňa hudba, keď to chcete rapovo, tak beats. A práve inštrumentály tu na mňa pôsobia barzo pozitívne. Bude to určite aj tým, že sa o ne postarali ľudia ktorých hudby sú moji kamaráti (čo vlastne vysvetľuje to pôsobenie pozitívnosti). Dubas („Jako kluci“? si bláázon?) , FNTM, Fosco Alma, Kenny Rough, Paulie Garand sú podľa mňa velkí šikovníci a Khomator ma šikovné ucho, že si vybral hudby aké si vybral. Šupa. Dávam 3,5 poníka z 5 poníkov.

Čiže keď ma album zaujal po hudobnej, postupne po diagonále prejdeme k druhému vypočutiu Terapie. Teraz sa sústredíme na texty a aha!!! Ani tu Khomi nejak nezaostáva. Kľudne sa nehanbím povedať, že Khomator je nedocenený rapper. Jeho texty majú svoju úroveň, z čoho vyplýva, že Khomi by nemusel byť úspešný len ako lokálny uepeu, ale určite je tam potenciál posunúť to vyššie. Ale tak to je asi na dlhšiu polemiku, že ako čo a jak. Lyrika dostane 3 hviezdičky z 5 hviezdičiek.

Keď Terapiu hodnotím ako celok, tak si myslím, že je to úplne na poriadku počin. Musím však jedným dychom dodať, že v niektorých trackoch Khomator síce rapoval dobre, ale neudržal moju pozornosť. Stratil som sa.

Tento album určite vrelo odporúčam fanúšikom CZ-SK  trueskuul rapu u nás. Nebudete vôbec sklamaný. Ja verím, že o Khomim budeme ešte počuť resp. budeme Khomiho počuť. Ja si idem pustiť  Terapiu.  Dozabaczenia!

P.S. Kenny Rough, super zvuk. Tak sa to má robiť pane kluku!

Album Khomator – Terapie si môžete vypočuť nižšie a potom smelo objednávať aj na ArtAttackShop.sk

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.