Videoklip Kontrafakt – E.R.A.


Takže, konečne to je vonku… Dlho očakávaný, skupinkami raperov vymodlený a ohromne medializovaný klip k skladbe E.R.A. od kapely Kontrafakt sa napokon dostal aj k našim prijímačom. Asi netreba dookola omieľať, kto za nim vlastne stojí, kto Kontrafakt vydáva a podobne. To si môžete prečítať aj niekde inde. Ja sa s vami podelím iba o pár dojmov a pocitov, ktoré vo mne tento najnovší prírastok do rodiny tunajších hip-hopových vizuálnych dielok vyvolal.

V prvom, no zaručene nie v poslednom, rade jedno veľké „Rešpekt Romeo“. Klip na takejto úrovni tu na našej malej scéne ešte nebol. Obraznosť a strih…to sú devízy, ktorými si vás ihneď chytí. Jedine, že by ste boli slepí. Tak isto dekorácie a celkovo, prostredie. Pekný úvod, ešte krajšie jadro klipu…samá chvála. Naozaj niet čo by som mohol vytknúť. Ba dokonca aj náznak nejakého príbehu. Smejem sa a ohromne sa bavím. (Dokonca majú aj „tatrovky“. Čo chcieť viac?) Sranda a nadhľad. Asi nejako takto by som to definoval dvoma slovami. Alebo inak, s peniazmi sa všetko dá. Finančné zázemie nie je nikdy na škodu.

Nechcem sa veľmi vyjadrovať k muzikálnej stránke klipu, takže iba skratkovito. Rytmus konečne nepoužíva slovesné koncovky ako prvok na výstavbu svojho „veršovania“, no od gramatického rýmu sa ešte stále neoslobodil. To ale nič nemení na fakte, že v tomto klipe sa mi jeho prejav páči. Egov štýl mne osobne nesedí, ale asi to je vec vkusu…som ticho. Aj keď je podľa mňa je dosť neprirodzený. Budiž. „Herecký“ prejav chalanov naopak dosť zaváňa pózou, tak dobre známou z klipov spoza veľkej mláky, no asi sa to tak má…a veď tí ľudia to koniec koncov žerú, tak prečo to robiť inak? Všakže.

Čo povedať nakoniec? Jednoznačne pozrieť, stiahnuť a zaradiť do svojho hip-hopového archívu. Niet o čom. Pretože tento klip šľape. O tom niet pochýb. Kontrafakt nasadili latku naozaj vysoko. Sám som zvedavý, kam tento klip scénu zase posunie. Iba ten posledný záber si naozaj mohli odpustiť. Lebo je klišé. A trochu trápny…v tom dobrom i zlom.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *