TOTO JE HIP HOP 3 – THE HERBALISER


Agentúry SubBeats a Vresk sa opäť spojili pri realizácii už tretieho pokračovania veľkej hiphopovej akcie, ktorej názov tentokrát bol TOTO JE THE HERBALISER. Popri snahe dať priestor najzaujímavejším hiphopovým kapelám slovenskej scény, pribudol aj cieľ predstaviť zaujímavé projekty stále významnejšej európskej scény…

Začiatok koncertu NS narušili technické problémy, ktoré sa neskôr vyriešili a postupom času zaplnili miestnosť typické NS beaty a ľudia sa začali baviť. Ich vystúpenie hodnotím pozitívne, aj keď by mohli viac komunikovať s publikom. Ľudia sa však bavili a všetko sa začalo pekne rozbiehať.

Tesne za nimi na pódium vybehol Vec, ktorému asistoval Dj Jazzy. Spolu odštartovali show nielen starých ale aj nových hitov. Dav sa chytal samozrejme na tie staršie kúsky a nezabudlo sa ani na hit Atmorytmo. Tu si podľa mňa Vec mohol odpustiť ten „pisklavý hlas“. Občas sa mi zdalo, ako by mal už text natoľko prerapovaný, že ho nudí a tak si spestril svoj flow o rôzne „vsúvky“.

Podarilo sa mu miestami úplne zabudnúť časti textu, čo mal na svedomí pravdepodobne „šalený“ dav pod pódiom. Robil dobrú show a zapájal do nej aj publikum. Celkovo sa mi jeho vystúpenie páčilo, Dj Jazzy si v pozadí fičal tiež slušne, aj keď Vec naznačil, že Jazzy nemal svoj deň. Pred koncom predstavili ešte nové tracky s Danom a.k.o. Čistým chovom a Kam?čom?. Neviem, či som stál na zlom mieste, ale občas som nevedel vôbec o čom rapujú. Vec je jednoznačne trieda a som rád, že som ho videl opäť po dlhšom čase naživo v akcii.

Neskôr nasledovali bratia rusi z P-13. Myslím si, že len málokto v plnej sále vedel o čom rapujú a tak sa väčšina sústredila na podmazy prezentované djom Cutdem-om. Zdá sa, že ruština je pre nás už iba „exotický“ jazyk. Niekde v polovici však začala byť trošku nuda, chlapci hrali síce dobre, ale tiež dlho. Preto časť davu prevažne ženského pohlavia šla spať domov a nepomohli ani jednoduché frázy raperov volajúce dav späť na parket v lámanej slovenčine.

Ostali len tí skalní, očakávajúci finálový set dja Olie Teeba, no i tí sa časom pobrali smerom domov a tak poslednú hŕstku osadenstva klubu za Zrkadlom ešte na chvíľu z kómy prebral kultový Ganstarr a Full clip. Záver bol naozaj už iba o výdrži každého jednotlivca.

Fotky: Dram, Text: Marcel

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *