RADIMO UROBIL HUDBU PRE MADAME PEPPER


Kapelník Champion Sound sa v roku 2008 stretol v Londýne, kde v tom čase žil a tvoril, so sexi speváčkou s kúzelným afrom a magickým hlasom. Ženu, o ktorej si myslel, že neexistuje. S hlasom, vďaka ktorému sa mohol pustiť do životného projektu. Roky plynuli a obaja si medzi tým odžili svoje. Všetká energia, zážitky i skúsenosti sa však odrazili do spoločného albumu Drummond, ich spoločný a tiež sólo debut každého z nich.

Finálnu tvár dostal album pri nahrávaní v Prahe na Jižáku u zvukového majstra Tomáša Sochůrka. Žánrovo sa album mení z R´n´B – soulu, na akapely s elektrizujúcou hudobnou zmesou v podkladoch. Jedno je ale jasné, internacionálny originál nie je jednoduché zaradiť a vlastne je to absolútne zbytočné.

Svoj príbeh zarapovali londýnski MCs- Hey!zeus, Melanin 9 a Artcha, hip hopovú báseň pridal Beatnik z Bermúd, gitaru poslal Jeff Bakalar z Kanady. Na albume sa objavili kolegovia z kapely Champion Sound – Watcha, Mrak a El Boogie, či mladý talentovaný klávesák Jirka Vidasov, ale aj slovenský reprezentant 3CK.

Hoci Radimo nie je žiadny ostrieľaný „tvorca beatov“ a neposiela neúnavne do sveta nekonečný rad produkcií. Každá zo skladieb je osobná záležitosť, ako keby všetko zo seba si odkladal iba na tento album. Ako speváčka Madame Pepper otlačila pečať života do textov a melódií, tak sa Radimo vyspovedal v beatoch, basových linkách a samploch.

Autobiografický album vyjde postupne digitálne, na CD a vinyle. Na ten sa môžete pomôcť zložiť aj vy. Na stránke HITHIT.cz odštartovala crowdfundingová kampaň, kde si je možné vybrať z viacerých originálnych artefaktov.

„Vinyl je něco, na čem jsme vyrostli. Výtečný zvuk, charakter, komplexní zážitek. Velký formát, který dá vyniknout designu, často krásná fotka a vychytaná grafika. Uvnitř najdete svět sám pro sebe, texty, info o tom, kdo, co a kde nahrával a většinou i zajímavý příběh interpreta. Vydat desku o 14 tracích tak, aby hrála, vyžaduje vydat 2LP. Nechceme, aby posluchač dostal jen něco pro uši, ale i pro oči a ruce, proto jsme oslovili skvělého designéra Zerwoxe, který vytvořil krásný skládaný obal. Stejné péče se ale dostalo i cédéčku,” hovorí o projekte Radimo.

Objednajte si Drummond v našom ArtAttack Shope na CD alebo 2LP.

Tracklist

01 Give Me Back My Man feat. Master Alcendor
02 Around
03 Play Thing (FlyLo mashup)
04 Drifting feat. Hey!zeus and Melanin 9
05 Covers
06 Four Women
07 Take It There
08 Afrobeatnik feat. Beatnik
09 Box
10 Mouthful Of Mic
11 It Don’t Work feat. Artcha
12 #uaintluv feat. Hey!zeus
13 Gilded Age
14 Pill (bonus track)

madamepepper.com
facebook.com/radimosax
championsound.cz

Je pre nás veľkou poctou, že môžeme na záver prezradiť malé tajomstvo. Radimo spolu s kamošom, londýnskym Hey!zeusom pripravuje projekt aj pre vydavateľstvo ajlávmjuzik.com. Mimochodom CD skupiny Prago Union, DVD kapely Champion Sound, ako aj inú zaujímavú muziku  si môžete objednať v našom ArtAttack Shope – artattackshop.sk a podporiť tak priamo svojho obľúbeného interpreta. Nie je tajomstvom, že drvivú väčšinu produktov, ktoré distribuujeme nám dodávajú priamo oni #mameradost.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.