Kniha PETRŽALKA IDENTITY – Juraj Chlpík


Juraj Chlpík uvedenie novej knihy fotografií Petržalka Identity

+ Premietanie dokumentárneho filmu Identity Petržalky (20 min., r. Juraj Chlpík, 2010)
+ Hudobné ruchy Jozef Vlk (schmaltzmusik pressburg)

O projekte/knihe: V roku 2006 nainštaloval kameraman a fotograf Juraj Chlpík výstavu Identity Petržalky na Novom moste v Bratislave, ktorý postavili pri výstavbe Petržalky. Projekt zachytával na dvojici štvorcových fotografií neutrálny portrét obyvateľa Petržalky a izby, v ktorej býva. V roku 2010 dokončil Chlpík krátky dokumentárny film Identity Petržalky, mapujúc rovnakú tému. Zavŕšením tohto projektu je kniha fotografií Petržalka Identity, ktorá vychádza vo vydavateľstvách O.K.O. a Slovart v októbri 2011. Okrem 36 portrétov ľudí a ich izieb vo výpravnom formáte, je doplnená o stručnú a čítavú históriu Petržalky od Eugena Gindla spolu s dobovými fotografiami. Graficky ju vo štvorcovom formáte 30 x 30 cm upravil Boris Meluš.

O autorovi: Juraj Chlpík sa narodil v roku 1976 v Bratislave, kde vyrastal v paneláku v Karlovej Vsi. Štúdium začal v roku 1990 ako fotograf na ŠUP a skončil v roku 1999 ako kameraman na VŠMU v Bratislave. Ako kameraman sa podieľal na celovečerných filmoch Slepé lásky (2008) a Dom (2011) a ďalších dokumentárnych aj krátkych filmoch. Identity Petržalky je jeho autorský fotografický projekt, ktorý vystavoval v roku 2006 na Novom moste v Bratislave. O štyri roky neskôr dokončil rovnomenný dokumentárny film, ktorý je jeho voľným pokračovaním. V súčasnosti žije v Bratislave.

Uvedenie knihy:
Kedy:
27. 10. 2011 / Štvrtok / 18:00
Kde: Kultúrne centrum Dunaj~, Nedbalova 3, Bratislava (4. poschodie Obchodného domu Dunaj, vchod zozadu)

Report z podujatia si môžete pozrieť tu smash.sk/foto.wna/main.php/fotoreports/Petrzalka-Identity

Iba a len u nás si môžete objednať knihu spolu s dvd dokumentom a to nie je žiadny marketing ale čistá realita. V ostatných kníhkupectvách sa predáva kniha bez dvd.

kultura.sme.sk – v SME napísali
spravy.pravda.sk – v Pravde napísali
webnoviny.sk/kultura/chlpik-film-odpoveda-co-su-identit
– viac o filme
bratislava.sk/vismo/dokumenty – viac o výstave fotiek na moste

Kúpiť knihu Petržalka Identity v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.