Blesk SMS - Ako vzniká graffiti sketch

Blesk SMS – Ako vzniká graffiti sketch


Blesk SMS – postup kreslenia skeču

Ako vzniká graffiti sketch

Blesk pochádza od Piešťan a graffiti maľbám sa venuje už dlhé roky. Maľovanie na steny so sprejom je pre neho vášeň. Blesk nám poslal svoje fotky sketchu a tak vám prinášame foto esej s názvom Ako vzniká graffiti sketch. V tomto článku vám ukážeme parádny Bleskov wild style.

Čo je to wild style?

Je to tzv. divoký štýl, v tomto prípade tažko čitatelné graffiti písmo. Písmo, ktoré je prepletené a má množstvo dekoratívnych prvkov. Medzi graffiti writermi je wild style cenený. Ak je wild style farebne pekne zladený s pozadím aj s charaktermi, tak sa takémuto graffiti hovorí burner. No a „burner“ je top graffiti maľba, so všetkým, čo k tomu patrí.

Pre tých čo nevedia prečítať, čo tam Blesk napísal-namaľoval, tak vedzte, je tam napísané SMS. SMS je Bleskova crew, teda jeho „banda“ 🙂

Blesk použil krabicu a akrylové fixky

Teda aký je postup kreslenia skeču?

Blesk sa rozhodol namaľovať graffiti sketch na dekel krabice od tenisiek. Skvelý nápad! Veď maľovať sa dá na všetko. Povrch krabice je tvrdý a pevný, teda vhodný na maľovanie. Povrchová úprava krabice však neumožňuje použiť bežné farebné fixky na papier. Vidíte, že krabicový „modrý podklad“ tu a tam vyčuhuje spod bielej výplne.

Jednoducho, niekedy jedna vrstna nestačí. Preto Blesk použil fixky s akrylovou náplňou, ktoré sa po vyschnutí dajú prekrývať. Výhoda akrylových farieb je, že môžete prekrývať jednotlivé vrstvy farby.

Ako vidíte, úvodná biela vrstva slúžila ako podklad pre ostatné farby. Teraz už „modrý“ podklad nepresvitá a farby vyzerajú plno. Po vyschnutí je možné pekne prekryť pôvodnú vrstvu.

Začíname s obťahom písmen.

Obťah zvýrazní štýl graffiti písma.

Pokračujeme obťahom písmenok, ten vytiahne graffiti písmo a určí jeho líniu.

3D – tretí rozmer písma je hotový

Blesk pridal do 3D ako vychytávku ďaľší odtieň modrej farby…

…a červenou dokreslil pozadie za písmo.

Posledné ťahy fixkou

Treba pridať ružovú, fialovú a oranžova ako detail do výplne písmien, pre spestrenie. Dorobiť vonkajší outline bledo modrou farbou a piece je hotový. Ešte treba nakresliť OČI!

Obťah a 3D je hotové

Oči symbolizujú všemohúcnu karmu, ktorá ťa sleduje a vedz, že všetko čo robíš dnes, sa ti jedného dňa vráti. V dobrom a aj v zlom.


Ako dlho trvalo Bleskovy nakresliť tento skeč?

…tento skeč nevznikol za jeden či dva večery 🙂
Najradšej mám víkendy, je kľud, pohodička a môžem sa plne venovať kresleniu, od rána až do večera. Potom po celodennom skečovaní idem vyvenčiť hava a vyvetrať si hlavu na cajgli 😀

Dielo je hotové!

Čo na to hovoríte? Myslím, že môže byť 😎 Ďakujeme Bleskovy za fotky a jeho čas pri vytvorení tohoto diela.


Zaujíma vás graffiti a street art?

Chcete si nechať namaľovať graffiti na zákazku? V tomto článku o tom píšeme viac.
Pozrite si miesto, kde sa v Bratislave môže legálne maľovať graffiti.
Ako vzniká graffiti maľba? Máme pre vás článok ako na to.
Zopár fotiek z graffiti jamu v Bratislave


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.