Aloe Blacc zahviezdil


Aloe Blacc, vlastným menom E. Nathaniel Dawkins pochádzajúci z Los Angels. Hudobník známy spoluprácou s DJ´om Exilom v zoskupení Emanon, neskôr sa preslávil ako sólo spevák vydaním svojho debutového albumu Shine Through pod labelom Stones Throw. Do povedomia širšej verejnosti sa dostal po vydaní druhého albumu s názvom Good Things, presnejšie singlami I Need A Dolar a Femme Fatale. Práve s posledným albumom sa Aloe a jeho koncertná skupina The Grand Scheme vydali na európske turné. S nadšením môžem za redakciu Artattack-u napísať: „mali sme to šťastie a zúčastnili sme sa“.

5. októbra krátko pred polnocou sme dorazili do jazzového a príjemného klubu Porgy & Bess. O koncert bol veľký záujem, o čom svedčila informácia organizátorov a vedenia klubu o vypredaných lístkoch. Klub bol naozaj dostatočne plný na to, aby sa mohol začať vynikajúci koncer. Kapela vybehla na stage niečo po polnoci a za prvých tónov známej a už spomínanej I Need A Dolar sa objavil aj Aloe. Dokonalé zladený a príjemne pôsobiaci pán spevák si ihneď získal priazeň publika. Už počas prvej piesni Hey Brother ukázal krásne a čisté spievanie, miestami som neverila vlastným ušiam, že spieva naživo. Okrem vynikajúceho spievania, však ukázal aj svoju druhú stránku, ktorou bol tanec a umenie baviť ľudí.

Celý koncert sa niesol v duchu nového albumu, takže sa objavili takmer všetky piesne z neho. Na počesť Michaela Jacskona si zanôtil Billy Jean, ktorej dodal svoj osobitý šarm a prevedenie. Mimochodom, Aloe sa hýbe tak, že ste sa na celý koncert preniesli do amerických jazz klubov a nechceli ste prestať triasť bokmi. Nebolo to však jediné miesto, kam nás počas koncertu zaviedol. „Love and hapinness“ bolo posolstvo, ktoré chcel počas vystúpenia odovzdať. Pre niekoho hippie „stajl“, ale tam na mieste sme si všetci pripadali ako v kostole a kázeň viedol práve Aloe. Azda jediné maličké mínus pre mňa bola absencia mojej obľúbenej Mama Hold My Hand, inak dokonalosť vo všetkom.

Koncerty vo Viedni organizované partiou The Loud Minority neustále zvyšujú svoju úroveň. Patrí im veľké velikánske ďakujem, že sa im podarilo Aloe Blacc-a priniesť, a umožniť nám dokonalý zážitok. Samozrejme, na každom podujatí, kde sa koncentruje viacej ľudí, nám ostatným môže niekto prekážať. Ako bol v našom prípade mladý pán v čiapke. Nádherne na tom celom však je, že takéto maličkosti si na druhý deň nepamätáme, maximálne ako zábavnú story. Na koncert Aloe Blacc-a sa však zabudnúť nedá…

Fotky: Lososica

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.