Aký bol Hip hop kemp 2014?


Ako každý rok, tak aj tento rok, časť nášho tímu zakončila svoje leto účasťou na festivale HIP HOP KEMP v Hradci Králové. No a aké máme dojmy a postrehy z 13. ročníka?

Na HIP HOP KEMPe mám rád to, že na ňom stretnem kopu známych, s ktorými sa cez rok stretávame väčšinou len na sociálnych sieťach. A tento versace pocit určite nezdieľam sám.

Ako u mňa zatiaľ vždy, aj tento rok vyšlo počasie na výbornú, čo len dávalo celkovej atmosfére ten správny cveng. Tým, že človek býva na hotely, tak sa dokáže aj dobre vyspať po náročnej noci, keď sa na utuženie vzťahov pripíja na každú príležitosť, a ako prípitok slúži skoro všetko kvapalné.

Z môjho pohľadu sa areál HIP HOP KEMPu oproti posledným ročníkom až na pár detailov (VIP) nezmenil, ono asi aj tie hangáre (betónový zázrak) by bol problém nejakým spôsobom presúvať, takže si myslím, že úplne v poriadku, človek sa aspoň nestratí.

Čo sa týka line upu, tak to je samozrejme veľmi individuálne, ako mňa nezaujímala show Onyx so Snowgoons (kedy už dajú pokoj?), tak niekoho nemusela vôbec zaujímať show CeeLo Greena, čo bol pre mňa  druhý najlepší koncert celého Kempu. Ženská kapela, cover verzie známych šlágrov, vlastné songy (hity!), svetlá, tanečnice atď.. – tomu sa povie parádna profesionálna show, ktorá v USA vypredá aj Madison Square Garden, u nás sa však asi u väčšiny ľudí stretla s nepochopením – nevadí, nech sa len pekne vzdelávajú.

Vrcholom Kempu však bolo pre mňa vystúpenie Actiona Bronsona, s ktorým som stihol pre koncertom prehodiť aj pár slov (chválim sa). Energická show, Bronsolini pľul slová ako oheň, ľudia sa bavili a čo je podstatné odzneli samé hymny vrátane Stritcly 4 My Jeeps, kedy si Bronson roztrhol svoje triko a všetkým sa naskytol neobyčajný pohľad. Jeho show bola doslova heavy.

Ono je však ťažké hodnotiť nejak všetky koncerty, a preto som vypichol moje dva top, lebo nie všetci máme radi to isté, ale tak je to predsa správne. Ešte vypichnem koncerty domácich hráčov ako PSH, Kontrafakt, Separ, ktorý to celé uzavrel ako sa patrí a Boybandu. Viac show som nevidel, teda mi neutkveli v pamäti, čo sa ale ku mne doniesli zvesti, výborný bol aj napríklad Strapo so Spinom, ale tak to sú informácie podobné tomu, že Slnko vychádza na východe. Sú to jasné veci.

Celkovo však opäť hodnotím tento ročník veľmi pozitívne, opäť to bol festival plný atmosféry, miestami až rodinnej. Jediné čo by som možno ešte do budúcnosti zmenil, je line up bohatší o novšie mená zo zahraničia. Predsa len, niektorí interpreti sa na Kempe až moc opakujú posledné roky (to sa netýka československa, tam je to normálne a ok).

Vidíme sa budúci rok na 14. ročníku, zatiaľ si vychutnajte fotoreport z toho 13, ktorý pre Vás pripravil Marcel!

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.