Moov & ajlávmjuzik present Kutmah & fLako


Symbolicky, presne mesiac pred akciou (20.10.) uverejňujeme informáciu o spoločnej akcii, o splnenom sne. Klubová noc Moov predstavuje na domácej scéne už viac ako dva roky mená z medzinárodnej beatovej scény, netlabel Ajlávmjuzik má na triku štyri roky vydávania „všetkého čo ho baví“. Spoločné hudobné záujmy priviedli obe značky k párty, na ktorú pozvali hostí k obojstrannej spokojnosti.

Po prvý krát sa tak v Bratislave predstaví Kutmah, rodený Angličan presídlený do Los Angeles, ktorý si vďaka svojej akcii Sketchbook (na ktorej mal svoje prvé vystúpenie Flying Lotus) a DJským setom vybudoval meno aj za hranicami Spojených štátov. Pred dvoma rokmi bol deportovaný do Anglicka, momentálne žije v Londýnskom Brixtone a hosťuje reláciu na NTS Radio, kde dáva priestor starým známym z LA beatovej scény a novým menám z kontinentu.

Pred časom vydal kompiláciu Worldwide family II na vydavateľstve Gillesa Petersona Brownswood Recordings. Tu nájdeme aj track od fLaka, ktorý na Moov už stihol raz vystúpiť – na „Berlínskom vydaní„, jednom z najvydarenejších tejto série. Medzičasom sa fLako presťahoval do Londýna a svoje hudobné portfólio rozšíril o alterego Dirk Gerner, pod ktorým vydáva soulovo a R&B ovplyvnenú produkciu s vlastným spevom. Kto zažil jeho live MPC vie, že treba prísť znova.

Dvojicu zahraničných hostí doplní domáci support, na čele s fanúšikom fLakovej tvorby Vecom, zručným turntablistom/DJom Insom a rezidentom Stratasoulom.

moov321.tumblr.com
ajlavmjuzik.com

Chystáš sa ? Pridaj sa na Facebook Event!

neboli nájdené žiadne obrázky

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.