Frank Nitty vystúpil v Bratislave


Na tento piatok som sa veľmi tešil. Do Bratislavy mal totiž zavítať môj obľúbenec z Detroitu- Frank Nitty. A aj zavítal.

Celú akciu odštartoval lokálny DJ MikroMan, ktorý hral svoje obľúbené pesničky. Okolo 23:30 prišlo aj na koncert dvojice Mates a Plexo, ktorí museli mať asi obrovské „technické“ problémy, inač si to, čo som videl, neviem inak vysvetliť. Po ich „koncerte“ som ostal stigmatizovaný a klub ktorý zíval prázdnotou, ešte prázdnejší (nie kvôli kvalite ich koncertu, ale kvôli tomu, že ľudia prišli len na ich koncert :(…).
Po tomto všetkom sa za gramce postavil DJ Mike Jew a moja nálada nabrala stúpajúcu tendenciu, pretože svojim setom mi zahral na strunu. Ľudia popíjali, (ne)cenili DJa, čas bežal a na pódiu sa zjavil Frank(nevedel som ze je taký malý, to som fakt netušil). Cez koncert dával všetky svoje bangre od „What up“ cez „Pay Day“ až po „McNasty Filth“. A myslím, že aj pri svojich najvačších hitoch mal ostať.  Nové veci, ktoré boli venované babám sa totiž moc neuchytili. Možno to bolo aj tým, že v publiku bolo asi 5 báb, 3 nevedeli po anglicky a 2 mali aj tak svoj svet. Samozrejmosťou bolo vzdávanie props J Dillovi, s ktorým majú Frank spolu s parťákom Dankom asi najväčšie hity.

Keď chcem(chcem?-nechcem?) zhodnotiť celkovo akciu, tak mám zmiešané pocity. Sklamaním určite bola malá účasť ľudí, promotérom by som odporučil nabudúce vybrať lepšiu predkapelu, alebo žiadnu. Pozitívom bol samotný Frankov koncert, to že som tam stretol veľa známych a že sme domov všetci prišli v porádečku. Bol by som rád, keby takýchto koncertov bolo u nás čo viac s čo najmenej mínusmi.

P.S.1: Vo Štvrtkovom Cirkus_FM si môžete vypočuť rozhovor s Frankom, ktorý pre Vás pripravila Idaina.
P.S.2: Ak sa niekomu zdá veľa 5€ za takýto koncert, tak by sa mal nad sebou zamyslieť.

Fotky: Idaina

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.