FASHION DEALã 2015

FASHION DEALã 2015 – Stretnutie urban kultúry


FASHION DEALã hostí aj ArtAttack Shop

Aké značky-predajcovia budú na FASHION DEALã?

Zoznam všetkých značiek-predajcov na nultom ročníku FASHION DEALã.

Urbánna kultúra na Slovensku

Každá kultúra prechádza v začiatkoch nepochopením a jej činnosť stojí na skalných podporovateľoch, ktorí nezištne napĺňajú svoju vášeň. Niektorí časom presedlajú do iných oblastí, no mnohí to pretavia do životného štýlu.
Korene hip hopu na Slovensku sa datujú do začiatku 90-tych rokov, kedy sa k nám dostali prvé nahrávky zo zahraničia na kazetách a vinyloch spolu s legendárnou reláciou Yo! MTV Raps. Okolo jednotlivých elementov hip hopovej kultúry začali vznikať komunitky, vďaka ktorým je tu dnes solídna základňa fanúšikov.

Artattack ako portál prezentujúci grafitti a domáci hip hop, neodškriepiteľne patril medzi prvé alternatívne komunity na Slovensku v tomto smere. Za obdobie svojej činnosti sme zorganizovali niekoľko podstatných akcií ako Artattack Freestyle Battle či aktuálne Urban Art Sessions. Sme preto radi, že pomocou akcie FASHION DEALã budeme môcť svoju činnosť priblížiť širokej verejnosti. Hľadajte nás pod značkou ArtAttack Shop.

FASHION DEALã spája skalných a ruší nezmyselné bariéry

Akcia FASHION DEALã má vytvoriť miesto pre tento pevný základ: hudobníci, tanečníci, graffiti a street art umelci, zberatelia platní a tenisiek. Osobnosti a značky, ktoré stáli v začiatkoch urbánnej kultúry u nás a záleží im na jej prežití. Podtitul akcie znie no space for hate, just pure love of the game.  Vyjadruje samotnú filozofiu akcie – stretnutie milovníkov tejto kultúry bez rozlíšenia, veľký hráči a mladé značky na jednom mieste.  Zameranie je jasné – móda okolo urbánnej kultúry.

Tešiť sa môžete na najnovšie aj old-schoolové modely tenisiek od pravých sneaker freakers. Spoznáte streetwear lokálnych značiek, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou urban kultúry. Éra nových médií so sebou priniesla aj ďalší fenomén – bloggerov a trendsetterov. Často sú práve oni tými „influencermi“, ktorí prinášajú nové trendy.

Stretneme sa v historickom centre Bratislavy

Nultý ročník sa uskutoční na Laurinskej ulici priamo v centre Bratislavy, v industriálnych priestoroch nad kaviarňou URBAN HOUSE.

FASHION DEALã bude prebiehať na niekoľkých poschodiach, ktoré budú koncepčne rozdelené.
16. október /piatok/ otvorenie eventu 13:00, koniec 19:00
17. október /sobota/ otvorenie eventu 10:00, koniec 19:00

Zabavíme sa na sprievodnej akcii F*CK THEM

Každý ročník bude úzko prepojený s eventom F*CK THEM. Tieto akcie sa vyznačujú svojou odlišnosťou od mainstreamového programu, ktorý je blízky filozofii FASHION DEALã. Pre nultý ročník je naplánovaný koncert A$AP NAST-a /člen A$AP MOB/, ktorý bude taktiež ambasádorom nultého ročníku FASHION DEALã.

Za projektom fashion deala stoji Michal Yaksha Novotný, prečítajte si rozhovor s ním.

Sleduj FASHION DEALã na FB fanpage alebo priamo FB event.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.