DNA – LPL part II.


DNA nový album CD LPL part II.

Zhruba pred rokom vydal DNA svoj sólo debut LOVE peňáze / láska. Teraz prináša svojim fanúšikom jeho voľné pokračovanie zabalené v skromnom papierovom obale. Nejde o plnohodnotný album, na ten si budeme musieť ešte nejaký ten rok počkať. LPL part II. je CD plné rôznych doplnkov k jedničke. Rovno osem skladieb z jeho ponuky tvoria rôzne modifikácie skladieb z pôvodného albumu.

Nájdeme staré skladby s novými produkciami, či novými hosťami, prerapovanie pomalého tracku Randevú do rýchlej verzie, ako aj modifikovaný text jednej slohy tracku Vela krát. DNA bol zrejme na výlete v Nitre a tam sa nadchol pre tamojšiu hip-hopovú scénu, pretože hostí z Nitry vidíme rovno v troch skladbách. Tieto spolupráce vyšli pomerne slušne aj známemu to Klokočínovi Kajdžasovi tentokrát dávam uznanie, lebo Sídlisková muzika je téma, ktorá mu evidentne sadla. Čo nevyšlo je spolupráca s EL Ninom. Jeho prejav, ani text sa zďaleka nemôžu vyrovnať Denovej pôvodnej slohe.

Okrem týchto prerábiek prispel DNA piatimi novými skladbami. Z tých stoja za zmienku špeciálne Najlahšie je to vzdať – skladba známa z kampane proti samovraždám a Originál – skladba, ktorá určite neslúži len na doplnenie miesta na CD, ale je to veľmi silná a chytľavá vec pripomínajúca klasické časy Názvu stavby. Pri jej počúvaní ma vždy niečo núti pridať zvuk a vychutnávať si ju.

Pri príprave tejto recenzie som si poctivo vypočul starý Denov album a prečítal som si aj svoju starú recenziu, ktorú som vtedy napísal a musím povedať, že všetko, čo tam píšem, stále platí. Pri počúvaní upravených verzií skladieb som sa nevedel zbaviť toho klasického pocitu, že to staré bolo lepšie, najmä čo sa pôvodnej G-Bodovej produkcie týka, ale keď si človek vezme piesne z oboch CD, náhodne ich premieša a počúva, tak si ten rozdiel už takmer neuvedomuje. Ostane len počúvanie kvalitného rapu. Preto komu sa páčil pôvodný album od DNA, ten bude spokojný.

Pozrite si MySpace stránku DNA

Tracklist k LPL part II. (V sieti zla 2009)

1. Počúvaj ho jaký je – Intro
2. Skoro-neskoro
3. Ten isty feat. DJ Metys
4. Za čím feat. Labrak – Zlá Strava
5. Čo ty o tom víš
6. Sídlisková muzika feat. Kaidžas
7. Najľahšie je to vzdať
8. Randevu feat. DJ Mess
9. Anjel feat. Vilsy
10. Za oponou remix
11. Vela krát feat. Danosť a Bacil
12. Mafia feat. EL Nino
13. Originál somnou Drvivá Menšina

Pozri SK a CZ Hip Hop CD´s v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *