Rožňava jam 2009


V Sobotu 8.8. sa v koryte Drázusu konal v poradí už tretí Rožňavský graffiti jam. Všetko sa začalo už tesne pred 10:00, keď začali prichádzať prví writeri, dokopy sa tohtoročného Jamu zúčastnilo 41 writerov z Rožňavy, Košíc, Spišškej novej Vsi, Lučenca, Moldavy nad Bodvou, Prešova, Banskej Bystrice, Revúcej, Brezna, Humenného, Martina či dokonca Trnavy čo je približne dvojnásobok minulého ročníka.

Celú akciu sprevádzalo krásne počasie, miestami až spalujúce, a skvelá hudba z DJ-ského stanu o ktorú sa starali miestny Dji – Vrahone, Jay a Aliby. O 14:00 bol už pre vyhladnutých writerov pripravený gúláš a kofola aby po načerpaní energie mohli pokračovať vo svojich umeleckých výtvoroch. Zábradie celého potoka lemovalo množstvo prizerajúcich sa ľudí skutočne všetkých vekových kategórií, ktorí sa skvelo zabávali, alebo len so záujmom sledovali v prijamom prenose ako vznikajú, často-krát zaujímavé umelecké diela.

Keď všetci malujúci dokončili svoje diela, celá párty sa presunula do miestneho tanečného clubu Colors kde o 20:00 odštartovala Graffiti Jam affter party, na ktorej nechýbala výborná atmosféra, okolo 23:00 návštevníkom predviedli svoje umenie breakeri z Moldavy nad Bodvou, ktorí boli následne vystiedaní známou košickou rapovou formáciou Trikolora, ktorá skutočne predviedla šialenú šou! a na záver večera to odpálila aj rožňavská skupina Lokácia Neznáma… Nasledovala zábava a plný parket až do skorého rána…

To bol tretí Rožňavský Graffiti Jam, môžem konštatovať, že veľmi vydarený ročník, kto bol vie, kto nebol, má šancu o rok. V mene organizátorov ďakujem všetkým sponzorom, všetkým ktorí nám s organizáciou pomohli a samozrejme všetkým, ktorí sa akcie zúčastnili.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.