RENDEZ JAM 2009


Takže, dámy a páni, je po RendezJame2009. Nultý ročník priniesol určite každému návštevníkovi skvelý zážitok. Pevná stena splnila očakávanie a medzinárodný tím Molotow and friends zanechal obraz, ktorý mám taký pocit asi najbližší rok neprekoná žiadna banda. Poďme ale troška priblížiť priebeh akcie.

Celé to začalo z hodinovým posunom, jednak aj vďaka silnému nárazovému vetru, ale aj nedostaveniu sa dvoch zo šestnástich registrovaných tímov na Streetbal, v dôsledku čoho museli organizátori narýchlo zbúchať iný systém hrania. Nadšencom BMX a kolobežiek predviedli na U rampe maniaci z VXA Extrem tímu zo susedného Česka krkolomné triky, ktoré divákom miestami doslova vyrážali dych. Koše sa márne pokúšali zlomiť majstri v Slam Dunku, v ktorom si najväčší frajer odniesol sľubovanú odmenu 65€ + tenisky, rovnako aj najväčší čávo v presnej muške, ktorý si privyrobil okrem spomínaných tenisiek aj 35€.

Z neľútostného súboja na linoleovom pľaci si odniesol odmenu 200€ tím Vesmírní lidé. Baki tím bohužiaľ neobhájil minuloročný titul v Streetbale, možno aj kôli zdravotným problémom ( skončili na nepopulárnom 4. mieste ), a tak sa s prvého miesta tešili chalani od Štoférov, ktorí si odniesli 160€ + pohár + šampus + tenisky. Ešte pripomeniem, že počas celého dňa sa o kvalitnú hudbu staral Wugy z Vagon crew a známy to už Gramorokkaz tím v zložení Metys a Miko. O schladenie prehriatych hláv sa postaral vodný futbálek, v ktorom počas dňa či už dobrovoľne alebo nejakým tým štuchancom skončilo nejedno dievča.

Dúfam že napriek miestami zhoršenému počasiu a silnému vetru, ktorý zapríčinil pád umelej steny a následné ukončenie ohlasovaného obrovského, dovolím si povedať aj najväčšieho Jamu, si prišiel každý na svoje a odniesol dobrý pocit, organizátori vám odkazujú: „ tešte sa na budúci ročník, ktorý prinesie opäť nejaké to prekvapenie či už v podobe majstrov writerov, alebo novej atrakcie. Aj budúci ročník sa posnažíme naporcírovať všetky elementy hip-hopu, a možno opäť aj nejaké to live vystúpenie kapiel, nechajte sa prekvapiť. Všetko podstatné nájdete na webe www.rendezjam.sk“ …

Foto: Matate Text: Elban

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *