Dobrý či zlý? Hip hop kemp 2009


V susedných Čechách sa v dňoch 20-22. augusta konal v poradí ôsmy ročník vyššie spomenutého festu. Nebol to môj prvý ročník, môžem porovnať jeho tohtoročnú úroveň s tými minulými. Bohužiaľ má u mňa mínusové body…

Hip hop kemp mám naozaj rada najmä kvôli jeho atmosfére a pravidelne nadupanému line –upu. Už minulý rok mali organizátori problémy s akreditáciami, chýbali pásky, fotopasy. Tento rok nikto nevedel kam jeho pásky platia, kam neplatia, kde si má zložiť stan a preto press s úsmevom ubytovali vo VIP zóne (platenej), aby ich na druhý deň ráno vyhodili do iného kempu. Chápem, že zvládnuť toľko ľudí je náročne a často nemožné. Ako je možné, že na nemenovanom rovnako veľkom festivale sa nestane, že sa minú pásky alebo čakáte hodinu pri akreditáciách?! Toto nie je v žiadnom prípade myslené ako diss na celý h-h team, no určite majú v tejto oblasti veľa zlepšovať.

A aby som nezabudla na najväčšiu zbytočnosť (uff a to som použila ešte milé slovo). Hip hop Money aaaaaaaaaaaaaaach veliký palec dole tomu, kto to vymyslel. Naozaj nestačí meniť si eurá na české????

Keďže ma na kemp ako hlavné lákali koncerty, asi by bolo na mieste venovať sa aj tomu. Medzi najväčšie lákadlá mala patriť aj UK Lady Sovereign. Pre mňa osobne najväčšie sklamanie. Nie som jej veľký fanúšik, no pozrieť som si ju vždy chcela. Neviem, či bola chyba na mojom prijímači alebo to má baba na živo rada rockovejšie/punkovejšie, no jej koncert bola jedna veľká tragédia.

Nádej vkladám do piatkových koncertov. Medzi tie najlepšie určite radím Blu & Exile, Black Milk-a, ktorý ako osamelý hráč (Bishop Lamont radšej hral v nejakom filme) predviedol show na vysokej úrovni, ktorou naladil na samotný vrchol piatkového večera. Vystúpenie Wladimíra a Toxxa sme premeškali a tak žiadne informácie o tom, či a ako urazil team h-h kempu sa nedočítate, veď načo aj podporovať bulvárne žvásty, nie? Methodman dokáže pobaviť hoci aj 3 krát za rok a preto si podmanil publikum aj v Hradci, kde predviedol klasicky dobrú show plnú sólových i WU skladieb.

Sobotu pekne naštartoval hráč B.O.B., ktorý mal veľmi zlý čas, horšie počasie, ale veľmi dobrý koncert. Po menšej pauze sledujeme beatbox v podaní Killa Kela, za ktorým nabehol maskot tohto ročného kempu Termanology. Netvrdím, že jeho show nebola energická a „true“, ale nebavila ma natoľko, aby som vám o tom napísala viac ako tento riadok. Namiesto toho vám napíšem o inom z USA. Devin The Dude patril medzi to, prečo prídete na festival aj o rok. Na nič sa nehral, len sa spokojne a nafajčeno pohupoval po pódiu a všetkým to stačilo (a komu nie doma už sleduje jeho myspace). Nepochybne sa väčšina pamätníkov tešila na Camp Lo a La Coku. Kto bol videl, dal si obľúbené veci naživo a na Jump Around skákal (aj keď si vtedy kupoval zemiaky, že baby 🙂

Hip Hop Kemp má u väčšiny dlhodobých návštevníkov špecifické miesto (v srdci alebo v kalendári), preto je viac než pravdepobobné, že sa budeme stretávať aj naďalej. Kvalita práce sa odráža najmä na koncertoch, za ktoré celému teamu Depo aj Bbaraku ďakujeme. Nebyť nedorozumení niet čo vytknúť…

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.