OPAK predstavuje letný song „Ešte viac“


Opak, člen skupiny AMO, prichádza po 9-tich rokoch s novou skladbou „Ešte viac“. Ako hosťa si pozval charizmatickú herečku Aničku Rakovskú, ktorá naspievala vokály.

Skladba zobrazuje Opakove aktuálne rozpoloženie. Prežíva pokojné obdobie mimo hlavného mesta a užíva si svoju rodinu. Práve na tú v hektickom období koncertovania s kapelou A.M.O. nemal dostatok času. Na vlastnú hudobnú tvorbu však nezanevrel.

„Hudobne mám za sebou naozaj všeličo, ale stále nie dosť. A myslím, že dozrel čas znova nahrávať. Nie že by som sa išiel pretrhnúť, veci robím tak ako prídu. Aby som sa mohol vždy ešte viac nadýchnuť.”

Aj skladba potrebuje dozrieť

Prvý nástrel skladby vznikol už pred rokom, až donedávna bola odložená „v šuflíku“. Tou správnou ingredienciou na dokončenie bol chýbajúci ženský vokál. V tom na scénu nastúpila Anička Rakovská. Dopyt sa stretol s impulzom a skladba sa dočkala finálnej verzie.

„Pred rokom sme s Martinom “Majlom” Štefánikom (Ľudové mladistvá) vyrobili prvý nástrel skladby. Potom som ju odložil a nechal tak. Neskôr som sa k nej vrátil aj s bubeníkom Petrom Hledíkom a vytiahol z koša. Nahrali sme živé bicie a potrebovala ženský spev. On mi predstavil Aničku. Vôbec som nevedel do čoho idem. Nakoniec práve vďaka nej dostala pesnička pre mňa nový rozmer, aký som doteraz počas môjho sóla ešte nikdy nepocítil. Nadchlo ma to,” opisuje Opak.

„Spievala som vždy, v rôznych zoskupeniach a projektoch, no popri škole či divadle šiel spev trochu do úzadia. O to viac som sa potešila tejto spolupráci. Opak mal vec vymyslenú, snažili sme sa len dokresliť jeho myšlienku skladby, teda životnej pohody a optimizmu,“ opisuje spoluprácu Anička.

Spontánne video nielen z dovolenky

Kde sa človek cíti najpohodovejšie a naberá pozitívne myšlienky, predsa na dovolenke. Oplatí sa tieto momenty dokumentovať, nikdy neviete či sa vám v budúcnosti nezídu. Opak to presne urobil, v klipe nájdete mix dovolenkových a domácich záberov.
Väčšina záberov je práve z dovolenky v Barcelone, ale spoznáte v ňom aj obĺúbené miesta Bratislavy. A tak vzniklo video k skladbe „Ešte viac“ úplne spontánne.

„V dobe, kedy som pracoval na skladbe, sme odchádzali na dovolenku. Zobral som si kameru s rybím okom a ako som sa prechádzal v mojom najobľúbenejšom meste sveta som sám seba nakrúcal. Presne to vyjadruje text skladby, ktorá je o tom čo mám najradšej a kde nachádzam svoju pohodu,“ uzatvára.

Pokojnú atmosféru Opakovho života cítiť aj z jeho nových skladieb, tešíme sa na ďalšie projekty.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.