LOOPDIGGA vol. 1 – mixtape


Iste ste si všimli, že keď čas od času receznujem nejaký ten audio výtvor z Českej či Slovenskej produkcie, obvykle sa jedná o veci takpovediac menej prístupne bežnému priemernému hiphopovému poslucháčovi, najčastejšie 12″. Dnes je situácia podobná, a to z viacerých dôvodov… a) recenzovaný je tejp b) vyšiel v malom náklade c) nieje to hiphop.

Napriek tomu si myslím, že tento skvost si zaslúži bližší pohľad, lebo naozaj stojí za to. Dj Richard z PSH a.k.o. Loopdigga nám predstavuje prvý diel mixtejpu, v ktorom sa zameral na jazz a soul prevažne 70tych rokov.

Pozoruhodné je, že pri každej skladbe je uvedený aj hiphopový interpret, ktorý neskôr sampel z tej ktorej skladby použil (a tých je dosť – od Gangstarr a Special Ed, cez Mos Def či De La Soul až po Naughty by Nature). A výber trackov je sakra dobrý. Dokopy skvele namixovaných 31 trekov na Ačku a 21 na Bčku.

B strana, ktorá sa mi zdá ešte lepšia ako A vznikala v spolupráci s Djom Enemym. Ponúka naskrečované

intro a rôzne interlúdy počas počúvania. Rijechy strieda intrá z rap peciek a spája ich s originálmi – brilantné. Vrcholom je potom Aretha Franklin s „One Step Ahead“. Čo viac dodať?

Zhrnutie : Ak ste (slovami Dove z De La Soul) „sick of r’n’b bitches over bullshit tracks“, ktorými nás denne kŕmia MTV a Viva je tento tejp to pravé orechové. Dobre, nieje to hiphop, ale pre mňa (a dúfam že aj pre časť z vás) je to kus dobrej hudby.

Text: Spank

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *